Engures novads

Nominēti „Sakoptākā sēta 2018 ” īpašumi Engures novadā25-10-2018

Karstais un sausais laiks šovasar bija pamatīgs izaicinājums dažādu nozaru pārstāvjiem, tostarp Engures novada sakoptāko sētu īpašniekiem, jo krāšņākie ziedi un košumkrūmi paguva izziedēt jau vasaras sākumā.

Tomēr neskatoties uz laika apstākļu radītajām sekām, atrodas cilvēki, kas spēj arī svelmainā vasarā parūpēties par savas sētas puķu dobēm, laistīt mauriņu, lai tas nezaudētu savu pievilcību un sulīgi zaļo krāsu un radīt sev apkārt skaistumu, ar kuru var lepoties kā paši saimnieki, tā ikviens garāmgājējs.
 
Konkursam "Sakoptākā sēta 2018” pašvaldība bija izvirzījusi trīs nominācijas:
  1. sakoptākā individuālā dzīvojamā māja ciematā;
  2. sakoptākā lauku sēta
  3. sakoptākā sēta ar lauksaimniecības darbību.
Lai iegūtu pēc iespējas lielāku punktu summu, tiek vērtēti vairāki kritēriji, kā piemēram,  augu kompozīcijas, arhitektūras formas, mājas nosaukuma noformējums, karoga masts, zāliens, iebraucamais ceļš u.c. 
 
Šogad žūrija nolēma par „Sakoptākās sētas 2018” laureātiem izvirzīt sekojošos īpašumus – „Lulēni”, „Auziņas”, „Celmi”, „Kaimiņi”, „Vītoliņi”, „Zemturi”, Dārza iela 7, „Ausmas” un Draudzības iela 10,(Smārdes pagasts) „Tači” (Lapmežciema pagasts).
 
Sakoptāko sētu laureātus sumināsim Latvijas valsts dzimšanas dienas svinīgajā pasākumā 17. novembrī, sakot paldies par ieguldīto darbu, kura rezultātā sakoptāki kļuvuši gan pagasti, gan Engures novads kopumā.
 
Prieks par konkursa laureātiem, kuri turpina kopt un izdaiļot savas mājas, radot pievilcīgāku sava īpašuma un arī pagasta kopskatu, kā arī iedrošina līdzcilvēkus rūpēties un sakopt savas teritorijas. Parādot to, kādas ir mūsu mājas, mēs apliecinām mīlestību savai dzīvesvietai, novadam un valstij.
 
Aicinām ikvienu nākamajos gados izrādīt lielāku iniciatīvu un pieteikt savu vai savu kaimiņu, paziņu īpašumus, kas, jūsuprāt, ir pelnījuši novērtējumu.
 
 
Foto:Elīna Zaļkalne
 

<< Atpakaļ