Par sabiedrisko apspriešanu teritorijas labiekārtošanai un koku ciršanai Jūras ielā 85, Engurē10-02-2014

No 10.februāra līdz 3.martam Engures pagasta pārvaldē var iepazīties ar izstrādāto projektu - Jūras ielas 85, Engurē piegulošās teritorijas labiekārtošanu.

Projekta ietvaros paredzēts zemesgabala ZA pusē esošo zaļo zonu padarīt cilvēkiem pieejamu un izmantojamu dažādos svētkos, kā arī ikdienā. Teritorijā paredzēts izveidot centrālo laukumu ar dažādu krāsu bruģa segumiem. Pieeja laukumam plānota no visām četrām debesu pusēm ar betona bruģakmens celiņiem. Laukuma centrā plānots izveidot dekoratīvus laukakmeņus un vides objektu, kas liecinātu par engures ciema vēsturiskajām un ciešajām saitēm ar jūru un zvejniecību. Teritorijā paredzēts izcirst 16 esošās liepas un daļu no košumkrūmiem. Izcirsto koku vietā paredzēts iestādīt 27 jaunus kokus un papildināt teritoriju gan ar košumkrūmiem, skujeņiem, ziemcietēm un rožu stādījumiem, kā arī ir iespēja katru gadu papildināt projektētās dobes ar vasaras puķēm un sīpolpuķēm.

Zemesgabala dienvidu pusē, pie ēkas galvenās ieejas, paredzēts samazināt esošo auto stāvlaukumu un izveidot papildus zaļo zonu ar dekoratīviem stādījumiem un atpūtas vietām.

Teritorijā kopumā paredzēts izveidot 16 atpūtas soliņus, 14 atkritumu urnas, 12 velosipēdu turētājus, 42 auto stāvvietas, no kurām divas auto stāvvietas ir paredzētas vilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Teritorijai paredzēts izbūvēt apgaismojumu, izmantojot parka tipa gaismekļus. Ēkas fasādes izgaismošanai paredzēts izmantot zemē montējamos prožektorus.

Aicinām iedzīvotājus izteikt viedokli, iesniedzot priekšlikumus Engures pagasta parvaldē pie sekretāres vai pa e-pastu engure@enguresnovads.lv līdz šī gada 3.martam.

Sk. topogrāfiju ŠEIT /.pdf/