Engures novads

Projekts "Ciet sāpes? Jautā farmaceitam!"13-05-2019

Eiropas Sāpju asociāciju federācija ir izvirzījusi konceptu par hronisku sāpju epidēmiju, kura pēdējā desmitgadē rada finansiāli lielāko veselības aprūpes problēmu Eiropā. Pretsāpju zāles ir pieprasītākais bezrecepšu medikaments Latvijā jau vairākus gadus. Pašdiagnoze - lielākais risks, ko rada bezrecepšu zāļu lietošana sāpju mazināšanai, – tā neļauj laikus pamanīt nopietnas veselības problēmas. Pretsāpju medikamentu nekontrolēta lietošana var radīt draudus veselībai.

Lai pievērstu sabiedrības uzmanību, kā arī, lai sniegtu būtisku bezmaksas atbalstu, Latvijas aptieka sadarbībā ar  Vivendi Galvassāpju centru, Rīgas 1.slimnīcas Sāpju centru, Medicīnisko centru D.A.P. Sāpju klīnika, kā arī Latvijas Sāpju izpētes biedrību, Latvijas Galvassāpju pacientu biedrību, hronisko pacientu atbalsta programmas ietvaros uzsāk projektu “Ciet sāpes? Jautā farmaceitam!”

Projekta ietvaros esam sarūpējuši unikālu bezmaksas “Sāpju mapi”, kurā ievietoti dažādi noderīgi materiāli par sāpēm un veidiem, kā ar tām cīnīties.

Pašnovērtējuma sāpju tests, D vitamīna aprēķina tabula, migrēnas tests un migrēnas dienasgrāmata, vingrojumi locītavu veselībai, klīniku, speciālistu kontaktinformācija. Iepriekš uzskaitīti  ir tikai daži no vērtīgajiem materiāliem, kas ir ievietoti mapē.

Projektā iesaistījušies ir Latvijā vadošie sāpju speciālisti – algologi. Saruna ar viņiem – būs viens no soļiem, lai meklētu cēloni, nevis cīnītos ar sekām. Mapē ir arī to organizāciju informācija, kas apvieno pacientus ar līdzīgām saslimšanām, viņu ģimenes locekļus un draugus.

Ņemot vērā, ka augstāk minētā informācija nav komerciāla, pie tam, skar lielu Latvijas iedzīvotāju daļu, lūdzam rast iespēju izvietot šo informāciju savos komunikācijas kanālos: mājas lapā, pašvaldības vai novada izdevumā, ziņot par to institūcijām, organizācijām, speciālistiem, kas savos tiešajos un netiešajos pienākumos ir saskarsmē vai varētu būt saskarsmē ar iedzīvotāju grupu, ko skar sāpes.

Vēršam uzmanību, ka mapes tiek dalītas šī gada aprīlī un maijā. Mapju skaits ir ierobežots.

Dažkārt lielākās raizes dara neziņa, lai šī iniciatīva ir sākums tās likvidēšanai, jo zinošam pacientam ir vesela rinda priekšrocību.

<< Atpakaļ