Engures novads

Projekts “Piekrastes vasara” ar pasākumiem bērniem un jauniešiem jau pusē26-07-2021

Puse vasaras jau ir paskrējusi tāpat kā projekta “Piekrastes vasara” četri ieviestie pasākumi bērniem un jauniešiem. Jūniju sākām ar DJ skolu, kur dalībnieki apguva pamatprasmes darbam ar pulti un dziesmu miksēšanu.

Priekšstats par DJ kā bezrūpīgu ballētāju izrādījās maldīgs, jo mācības atklāja šī amata sarežģītību. Savukārt neilgi pirms Līgo svētkiem grafiti meistarklasē tika uzposts Engures mācītājmuižas pagalms ar bērnu un jauniešu radītu grafiti mākslas darbu uz jūras konteinera. Dalībnieki trīs dienas ar grafiti mākslinieku Rudens apguva dažādas grafiti tehnikas, izveidoja savus piemiņas portretus un, spītējot karstumam, kopīgiem spēkiem izveidoja arī lielformāta grafiti zīmējumu uz jūras konteinera (attēlā).
 
 
Jūlijā jaunie engurnieki tika aicināti doties piedzīvojumu pārgājienā, kurā bija jāveic dažādi pārbaudījumi un uzdevumi. Vēlreiz apstiprinājās atgādinājums, ka katra komanda ir tik stirpa, cik stiprs ir tās vājākais posms, un komandas sadarbība ir svarīga kā pārgājiena uzdevumos, tā ikdienā ģimenē. Projekta pirmo daļu par pasākumiem bērniem un jauniešiem noslēdza radošas mākslas meistarklases, kur dalībnieki iepazina seno ciantotīpijas tehniku, kad ar saules gaismas palīdzību tiek radīts fotogrāfijai līdzīgs darbs. Otra mākslas meistarklase bija batikošanas noslēpumu apgūšana. Dalībnieki veidoja piemiņas lietas, kur batikas tehnika katram darbam radīja pārsteigumu par gala rezultātu.
 
Tāpat kā vasara, turpinās arī projekta otrā daļa, kurā aicinām piedalīties ģimenes ar bērniem. Sekojiet līdzi biedrības informācijai Facebook kontā “Skaista Dzīve Pie Jūras”, kā arī informācijas plakātiem pie Engures mācītājmuižas.
 
Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem, programmas “Ģimenei draudzīga pašvaldība”.
 
Sagatvoja: Biedrība “Piekrastes konvents”
 
 
 

<< Atpakaļ