Engures novads

SKICES: Noslēdzies metu konkurss vides objektam “Putnu kalns”02-05-2017

Šī gada martā tika izsludināts metu konkurss vides objekta – Jāņa Baltvilka piemiņas vietas – izveidei “Putnu kalns”, kurā ikviens interesents ar savām radošajām idejām varēja piedalīties vides objekta izveidē. Aprīļa vidū žūrijas komisija noteica uzvarētāju – Kārli Īli ar projektu “Domu aplis”.

Konkursa mērķis bija piedāvāt “Putnu kalna” versiju/ideju, kuru nākotnē varēs realizēt Smārdes pagasta “Zīlītēs”, kas ir rakstnieka Jāņa Baltvilka dzimtās mājas. Konkursā tika iesniegti pieci projekti, kuri tika vērtēti pēc noteiktiem kritērijiem – idejas oriģinalitātes, iekļaušanās eksponējamā vidē, ieceres realizācijas un uzturēšanas izmaksām, kā arī pēc vides projekta funkcionalitātes. Pēc izvērtēšanas otro vietu konkursā ieguva Maija Puncule, projekts “Grāmata”, trešo – Aigars Zemītis, projekta nosaukums “P124”.
 
“Putnu kalns” simbolizēs dzejnieka un ornitologa Jāņa Baltvilka dzīves telpu un radošo pasauli. Tas būs veidojams kā daudzfunkcionāls atpūtas, vides mākslas un kultūras objekts, kā sabiedrisko aktivitāšu norises vietas sastāvdaļa. Metu konkursa pretendentiem tika piešķirtas arī naudas balvas, kur pirmās vietas ieguvējs saņem naudas prēmiju 700 eiro vērtībā, otrās vietas ieguvējs – 400 eiro un trešās – 300 eiro. Lielu paldies sakām Engures novada domei, žūrijai, biedrības “Baltā vilka takas” locekļiem un visiem konkursa dalībniekiem, kas ļāva idejai kļūt realizējamai. 
 

<< Atpakaļ