Engures novads

Smārdes pagasta bibliotēkā jaunas grāmatas!23-10-2017

Lai rudens tumšie vakari nebūtu tik gari, aicinām apmeklēt bibliotēku! Jauno grāmatu sarakstu un īsu aprakstu skatīt zemāk.

Latviešu literatūra
Bauere, Inguna Dieva riekšavā
Romāna galvenie notikumi risinās 19. gadsimta sākumā Cēsu pusē – Priekuļos, Drustos un Gatartā. Tas ir nojausmu stāsts par vienu no pirmajiem latviešu tautības būvmeistariem, priekulieti Mārci Sārumu (1799-1859), kurš sevi sauca par pēdējo Vidzemes lībieti. Bērnībā viņš apmeklēja saiešanu kambari, bet vīra gados cēla staltas baznīcas.
Noslēpumu romānā, netrūkst, un lielāko daļu no tiem uzzinās arī lasītājs.
Mīlēt vai nemīlēt? Ar netīkamu cilvēku salaulātajai Sārumu saimniecei Annai smuko būves strādnieku Mārci, kurš iekritis sirdī uz palikšanu? Un godprātīgajam Mārcim – mazo muižas jaunkundzi Elizabeti, kura nespēj noslēpt savas jūtas? Un Gatartas baronam Augustam fon Hagemeisteram – kādu no savām iekārotajām zemnieku meitām? Piedot vai nepiedot?
 
Butrima, Danuta. Kaislīgie rododendri
Danuta Butrima:
“Romāns no sākta gala bija iecerēts kā vasarā lasāma grāmata, gaisīgs vēstījums par vīnu, mīlestību un citām indēm (lasīt: zālēm). Romāna lietošanas galvenais nosacījums – uztvert izlasīto pēc iespējas vieglāk. Bet drīkst izgaršot arī kā jauno, romāna nepastāvīgākā varoņa Imanta radīto vīnu. Vispirms palūkoties, vai tas ir pietiekami dzidrs, vai nesatur nogulsnes. Pēc tam viegli apmaisīt un sasmaržot visu raksturīgo buķeti.”
Jundze, Arno. Sarkanais dzīvsudrabs
Vēstures romānu sērija “Mēs. Latvija, XX gadsimts”
Deviņdesmito gadu Latvija ir pateicīgs fons kārtīgam spriedzes romānam, un Arno Jundze to izmantojis pilnā mērā. Nesenajā mūsu valsts vēsturē viņš atradis tādus sižeta pavērsienus un notikumus, kas lasītāja interesei neļauj atslābt ne mirkli. Te ir vieta gan slepkavām un bandītiem, gan miesas baudām un sirdsšķīstai mīlestībai, gan čekas aģentiem un mežabrāļiem, gan mirušajiem un augšāmcēlušajiem, gan garā bagātajiem un nabagajiem. Ja man vaicātu - vai tiešām arī tā vajadzētu rakstīt par Latvijas divdesmitā gadsimta vēsturi, es nešaubīgi atbildētu - jā, protams, ja vien rakstnieks spēj ņemt pretī to, ko dzīve sniedz pilnām riekšavām. /G.Blumberga/
Lejiņš, Jānis. Vīrieša sirds
Pamatstāsts ir par armijas instruktoru Ludi Šteinbergu, kurš 1939. gada pavasarī ierodas kādas mazpilsētas ģimnāzijā, lai mācītu zēnus kļūt par īstiem vīriešiem. Viņš pats, protams, labi zina, kā tas darāms, un sparīgi ķeras pie darba. Bet tad notiek kaut kas dīvains, un pareizākajam no pareizajiem vīriešiem nojūk visi orientieri. Viņa rūpīgi koptajā mazajā vecpuiša pasaulītē ienāk Viņa...
Taču lielās pasaules dzirnas ir sākušas savu baiso gaitu un ir gatavas samalt ikvienu, kurš nokļūst starp akmeņiem. Daži sižeta pavedieni aizvijas vēl tālākā pagātnē, citi iestīdz nākotnē. Un izrādās, ka itin viss šajā brīnumainajā pasaulē ir nesaraujami vienots un daži sīki graudiņi nav pa spēkam pat smagajiem dzirnakmeņiem.
Liepiņa, Aina. Ludis
Suņa saprāts ir vispārināms, bet ir liela atšķirība saprāta pakāpēs jau starp kucēniem, tikko viņiem atveras acis. Gadās pat dumji suņi, bet muļķu procents starp viņiem ir daudz zemāks nekā cilvēkiem.
Orinska, Ginta. Ienaidnieki
20. gadsimta 40. gadu sākumā – vācu laikā – Rīgā nejauši sastopas divi atšķirīgi cilvēki – augsts SS virsnieks Ernsts fon Vofenbors un latviešu virēja Inese Levinstone. Viņš aizstāv vācu intereses, bet viņa – īsta Latvijas patriote, iesaistās latviešu pagrīdes cīņā un nokļūst bīstamās situācijās. Viņus vieno kāds noslēpums, kam ir dzīvības cena... Šis ir stāsts par ienaidniekiem, kurus dzīve pārbauda visskaudrākajā veidā.
Račko, Karīna. Saplēstās mežģīnes
Ketlīna Rozenfelde ir respektablu mediķu vienīgā atvase, priekšzīmīga teicamniece. Uzaugusi psiholoģiski smacējošā vidē un nogurusi pūlēties attaisnot vecāku cerības, meitene vairāk par visu vēlas izcīnīt brīvību, tiesības dzīvot pašai savu dzīvi un piepildīt savus sapņus.
Karīna Račko (1988) ir zobārste, kuras sirdslieta jau kopš bērnības bijusi rakstīšana. Autores kaisles, spriedzes un jutekliskuma piesātinātais debijas romāns „Saplēstās mežģīnes” atver pilnīgi jaunu lappusi latviešu literatūras vēsturē.
Račs, Andris. Zvaigžņu dimantiņi
Mūsu uzdevums ir saprast sevi. Saprotot sevi, mēs saprotam pasauli. Saprast, kāda ir katra cilvēka Loma,- tā ir astroloģijas iespēja un uzdevums.
 
Račs, Guntars. 365. 1. daļa.
Guntars Račs jauno gadu sāka ar jaunu apņemšanos, katru dienu sarakstīt vismaz vienu dzejoli.
1. daļā dzejoļu skaits sasniedz 183. Turpinājums sekos …
Zīle, Monika. Četru vēju tronis
Monika Zīle: “Darbu iecerot, galvenais pavediens bija sakne, no kuras izaug cilvēks – vispirms dzimta un ģimene. Sižetam attīstoties, dzīpars aizvijās Latgales virzienā.”
Tagadnes un pagātnes kaislības, mīlestība un attiecību līkloči gluži kā četri vēji plosās, norimst un atkal pamostas, neatstājot vienaldzīgu nevienu.
Zīle, Baiba. Melu meistars
Alise un Aleksandrs uzaug padomju Rīgā – vienā laikmetā, dažādās pasaulēs. Alise – pārtikušā partijas funkcionāra ģimenē. Aleksandrs pilsētā ierodas no laukiem, nokļūst komunālajā dzīvoklī un ielu bandās. Pieaugusi Alise vairāk laika pavada savā sapņu un jūtu pasaulē – burbulī, kas līgani iznes viņu cauri laikmetu maiņai. Aleksandrs bēg no PSRS un kļūst par starptautiskas dārgakmeņu mafijas darboni.Viņi viens otru nepazīst, bet abus saista noslēpumains cilvēks, kurš sevi dēvē par Melu Meistaru.
Baiba Zīle mācījusies Rīgas Franču licejā un Valsts 1. ģimnāzijā, studējusi Latvijas Universitātē filozofiju un tiesību zinātnes. Tulkojusi no Borisa Viāna, Albēra Kamī u.c. stāstus no franču valodas. Raksta latviski un angliski. Iepriekš publicējusies ar pseidonīmiem Anna Kravicka un Barbara Sea
 
Tulkotā literatūra
Abdullajevs, Čingizs. Aligatora līnija.
Maskavā autokatastrofā iet bojā ASV pilsone, amerikāņu politiķa meita. Viņas nāve, kas iestājusies diezgan savādos apstākļos, un tai sekojošā ekspertīe ASV konsulātā izraisa daudzus jautājumus. Taču Krievijas puse acīmredzot nav spējīga dot kaut cik izsmeļošas atbildes un bieži pat izvairās no tām. Tad upura tēvs nolemj iet citu ceļu - viņš vēršs pie visā pasaulē pazīstamā eksperta Drongo un lūdz viņu veikt neoficiālu izmeklēšanu. Drongo labprāt piekrīt, taču drīz vien saprot - viņš nokļuvis bezdibeņa malā...
Ferrante, Elena. Pazudušais bērns. [4.grām].
Romāns galvenokārt ir stāsts par draudzību, kurā divas sievietes – ar vienādi lielu spēku apveltīti pretpoli – satiekas, saduras, viena otru ietekmē, izšķiras un satuvinās no jauna, viena otru apskauž un apbrīno. Dzīve viņām ceļ priekšā aizvien jaunus pārbaudījumus, un, tos pārvarot, viņas abas – katra sevī un otrā – atklāj jaunas savu raksturu un draudzības šķautnes. Tikmēr fonā risinās Itālijas un pasaules vēstures notikumi, un arī ar tiem abām sievietēm un viņu draudzībai ir jārēķinās.
 
Filipsa, Sūzana Elizabete. Filipsa, Sūzana Elizabete. Mana spožākā zvaigzne.
 New York Times bestselleru autore Sūzana Elizabete Filipsa cienītājus visā plašajā pasaulē ir ieguvusi ar sirds siltuma caurstrāvotiem un brīnišķīgiem mūsdienu mīlas stāstiem, kas gan aizkustina sirdi, gan liek jautri smieties.
Galbraits, Roberts. Dzeguzes sauciens
Tas ir pirmais romāns par privātdetektīvu Kormoranu Straiku, kurš tā autoru Robertu Galbraitu, kas, izrādās, ir Dž. K. Roulingas pseidonīms, ierindojis starp pasaulē atzītākajiem kriminālromānu rakstniekiem. Pēc šī romāna motīviem veidots arī BBC televīzijas seriāls.
Šī debija, pilna ar negaidītiem pavērsieniem, liks lasītājiem palauzīt galvu un iegrimt romānā uz daudzām stundām.
 
Gerhards, Joahims. Es to nepieļaušu. Tēvs meklē savus dēlus "Islāma valsts"ellē
Kad dēli pieņem islāma ticību, Joahims Gerhards, uzņēmējs no Kaseles, sākumā ir samulsis, taču tad samierinās ar to. Līdz abi puiši slepus dodas uz Sīriju un viņš caur WhatsApp uzzina, ka viņi “Svētajā karā” ir gājuši bojā par Allāhu. Taču dēli ir dzīvi, un tēvs drosmīgi un apņēmīgi uzsāk cīņu, lai savus dēlus atgrieztu mājās.
 
Loiko, Sergejs. Reiss
“Romāna pamatā likta reāla izmeklēšana — reisa MN-17 katastrofa, viena no asiņainākajām traģēdijām Krievijas izraisītajā karā pret Ukrainu. Vērtējot no militāra eksperta skatpunkta, romāns ir patiess, tas notikušo rekonstruē ar dokumentālu precizitāti. Šodienas politiskais trilleris numur viens.”
Igors Romanenko, atvaļināts Ukrainas Bruņoto spēku ģenerālleitnants
Montefjore, Santa. Mīlas un kara dziesmas
Rakstniece valdzinoši pludina vairākās paaudzēs savijušos dzīves pavedienus. Patiesas mīlestības netveramais trauslums pastāv līdzās neticami sīkstai apstākļu pretestībai. Autores romānus arvien raksturo mīlestība, cilvēciskās šaubas, attiecību samezglojumi un visdziļākās ilgas, kas liek aizrautīgi lasīt romānu līdz pat pēdējai lappusei. Lasītājus arvien valdzina Santas Montefjores darbu pieklusinātā romantika, kolorītie tēlu raksturi un reālajai dzīvei pietuvinātās drāmas.
Burvīgs, aizkustinošs, raiti lasāms romans!
Railija, Lūsinda. Olīvkoks
Košās krāsas, spriedzes pilnā atmosfēra un tveicīgā Kipras vasara rada piemērotu fonu aizraujošam ģimenes attiecību stāstam. Lielisks mūsdienu romāns...
Lūsinda Railija, īru rakstniece, ir vairāku romānu un cikla “Septiņas māsas” autore. Viņas darbi ir tulkoti un izdoti daudzās pasaules valstīs, un visur lasītāji ar nepacietību gaida katru nākamo rakstnieces grāmatu.
 
Svotmena, Klāra. Pirms tu aizej
Emocionāli spēcīgs vēstījums par mīlestību un zaudējumu. Šis ir stāsts, kas salauzīs sirdi un pēc tam atkal to sadziedēs. Romāns, kas liks domāt vēl ilgi pēc tā izlasīšanas.
Teilora Bredforda, Barbara. Kavendonas nams.
Krāšņa ģimenes sāga televīzijas seriāla “Dauntaunas abatija” cienītājiem.
Kavendonas namā mīt divas ģimenes – aristokrātiskie Ingemi un Svonni, kuri viņus apkalpo, kā to gadsimtiem ilgi jau darījušas iepriekšējās paaudzes. Kavendona ir viens no greznākajiem namiem brīnišķīgajā Jorkšīrā, un Ingemu meitai daiļajai lēdijai Dafnei ir paredzamas spožas laulības... Tomēr 1913. gada vasarā kāds negaidīts notikums uz visiem laikiem izmaina Dafnes dzīvi, kā arī apdraud visu Ingemu ģimenes nākotni.
Vēra, Ruta. Tumšā, tumšā mežā
Ruta Vēra (Ruth Ware, dz. 1977) ir angļu rakstniece, kuras debijas romāns “Tumšā, tumšā mežā” tiek tulkots un izdots 37 valstīs un pēc tā motīviem tiek uzņemta arī kinofilma.
Aizraujošs kriminālromāns!
 
Bērnu un jauniešu literatūra
Lendijs, Dereks. Kaulainais detektīvs. Blēžgabals jaukums 2. un 3. grāmata
Ja tev patīk cīņas, kurās tiek ņemta talkā maģija, un negaidītas, smieklīgas situācijas, šī grāmata ir kā radīta tieši tev.
Tajā ir humors, krīzes situācija drīza pasaules gala dēļ un divi varoņi, kas cīnās kopā. Zemeslodes liktenis ir detektīva skeleta un 14 gadus vecas meitenes rokās. Vai Blēžagabals un Valkīra izdzīvos dievu un burvju kaujā? Vai arī pasaule sabruks un sadegs?
Kamerons, Viljams Brūss. Beilija stāsts
Stāsts no suņa skatpunkta – atklāj gan gluži ikdienišķus notikumus, gan attiecību samezglojumus un pat dramatiskus pavērsienus kādas ģimenes dzīvē.
Tas apliecina mīlestību un nesaraujamās saites, kas vieno cilvēku un suni.
Kiplings, Radjards. Blēņu stāsti
“Sensenos laikos – vēl senākos par pašiem senākajiem, o mans prieks un acuraugs, bija Paša Pirmsākuma Laiks…”
Tā sākas viena no meistarīgā stāstnieka Radjarda Kiplinga (1865–1936) fantastiskajām pasakām, kas atklāj, kāpēc, piemēram, valim šaura rīkle un kamielim kupris mugurā un kā zilonēns savas neremdināmās ziņkārības dēļ tika pie snuķa.
Šajā krāšņajā izdevumā iekļauti visi trīspadsmit Kiplinga “Blēņu stāsti” un bagātināti ar mākslinieka Roberta Ingpena  krāšņajām ilustrācijām, kuras piešķir katram neparastajam dzīvnieka tēlam neaizmirstamu savdabību.
Parvela, Timo. Ella un rokeris Pauls. [3.grām.].
 Arī šajā grāmatā aprakstītie Ellas un  viņas  draugu piedzīvojumi turpinās. Noteikti izlasiet arī pirmo un otro grāmatu! Tās ir tikpat smieklīgas kā šī!
 
Greja, Dženifera. Kaķis Stiķis sniedz ķepu palīgā.
No Britu muzeja nezināms ļaundaris nozog lielu dārgumu – seno ēģiptiešu grāmatu. Kaķis Stiķis – jaunais policijas kaķseržants – ir pilnīgi drošs, ka tiks noziedzniekam uz pēdām. Stiķis un viņa draugi šķērso smilšu tuksnesi, dzenoties pakaļ laupītājiem, bet vai šoreiz viņi spēs uzveikt vecos ienaidniekus: Žeņu Klobu, Biskvītu un žagatēnus? Šis būs pats grūtākais pārbaudījums visām deviņām kaķa Stiķa dzīvībām...
Kauela, Kresida. Kā pieradināt pūķi
Kresidas Kauelas uzburtā vikingu un pūķu pasaule aizraus ikvienu, kam patīk piedzīvojumi, joki un brīnumaini notikumi. “Lielisku joku, smieklīgu zīmējumu un dramatisku notikumu pārpilna. Tiešām brīnišķīga grāmata!”
Gulbe, Evija. Koko un Riko uzvedas kā eņģelīši
Šī ir jau trešā grāmata par žurku puišeļu raibajām gaitām. Dažbrīd viņi cenšas būt rātni kā eņģelīši – skat, pat pašdarinātus spārniņus plivina! Tomēr daudz labāk abiem draugiem padodas darīt blēņas, smieties līdz asarām, spēlēt futbolu, mieloties, laiskoties zem bumbieres un pļāpāt par visu ko.
Pēc Koko un Riko piedzīvojumu motīviem tapusi arī izrāde Latvijas Leļļu teātrī.
Parvela, Timo. Muris un Vufs ceļ māju
Stāsts par kaķi Muri un suni Vufu turpinās…
To, kā veiksies abiem draugiem, vari izlasīt šīs grāmatas 18 stāstiņos. Tu iepazīsi arī vistu fon Ko, cūciņu Rukstiņu, zirgu Ījānu un citus Mura un Vufa kaimiņus!
Leisijs, Džošs. Pūķu aukļa pils
Šīs sērijas trešajā grāmatā mazo Edvardu atkal apciemo abi pūķi. Viņi rada dažādas neparastas ķibeles un... pat pamanās aizdedzināt zēna tēta jauno pili! Lasot šo grāmatu, smiekli un jautrība garantēta!
 

<< Atpakaļ