Šodien stājas spēkā jaunais Latvijas administratīvi teritoriālais iedalījums01-07-2021

Šodien, 1. jūlijā, stājas spēkā jaunais Latvijas administratīvi teritoriālais iedalījums, kas noslēdz otro pašvaldību reformu pēc valsts neatkarības atjaunošanas.

Reforma paredz, ka līdzšinējām 119 pašvaldībām beidzas pilnvaras un tās tiek nodotas jaunajām pašvaldībām, no kurām daudzas ir izveidotas, apvienojot kādreizējos novadus. Turpmāk Latvijā būs 43 pašvaldības.

Tukuma novadā apvienos Tukuma, Jaunpils, Kandavas novadu un Engures novadu, kas ietvēra Smārdes, Engures un Lapmežciema pagastu pāravaldes.

Nemainīgi iedzīvotājiem valsts un pašvaldības vienotajos klientu apkalpošanas centros no 1. jūlija būs iespējams saņemt pakalpojumus Smārdes pagastā, tādējādi nodrošinot iedzīvotājiem iespēju to darīt pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai. Tāpat pagastu pārvaldēs nemainīgi var iesniegt aktuālos iesniegumus.