Engures novads

Sveicam iedzīvotājus Lāčplēša dienā!11-11-2015

„Grūtās cīņas un spožās uzvaras tajās dienās, no kurām viena ir 11.novembris, sakausēja un sakala mūsu tautu sensenā vienībā, nostiprināja ticību galīgai uzvarai tautā un armijā, lika pamatus drosmes, paļāvības, ticības un tēvzemes mīlestības garam, kas arvien vareni liesmo un liesmos mūsu karavīru sirdīs un ko gadu pēc gada vecākie nodod jaunākajiem kā svētu mantojumu, godinādami cīņās kritušos, atgādinādamies un atgādinādami, ka patiesi tautas varenība atmirdz ne tikai viņas ieročos, bet kvēlo viņas, no brīvības cīņām pārnestās, brūcēs." /K.Ulmanis/

Lāčplēša diena ir Latvijas brīvības cīņās kritušo varoņu piemiņas diena, ko svin 11. novembrī. Viena no pazīstamākajām Lāčplēša dienas tradīcijām ir svecīšu aizdedzināšana pie Rīgas pils 11. novembra krastmalā. Bermontiādes laikā 1919. gadā šajā datumā Latvijas Bruņotie spēki sakāva Rietumkrievijas Brīvprātīgo armiju Pārdaugavā. Šajā dienā tika arī nodibināts Lāčplēša Kara ordenis.
 
Savukārt Engures novadā Lāčplēšdienas vakarā skolēni pagastos dodas lāpu gājienos. Novada administratīvā centra - Smārdes pagasta - iedzīvotāji var lepoties ar Brīvības pieminekļa autora Kārļa Zāles pieminekli Brāļu kapos pie Vēja dārzu, kur katru gadu Lāčplēša dienas vakarā tiek ieturēts piemiņas brīdis, godinot par Latvijas karogu kritušos tēvzemes varoņus. Novērojumi liecina, ka tas iedzīvotājiem ir viens no visaizkustinošākajiem mirkļiem pagasta ikgadējā dzīvē un katru gadu piemiņas brīdis pulcē aizvien vairāk un vairāk vietējo iedzīvotāju.

Kopsim mūsu tradīcijas un turēsim godā mūsu tautas varoņus - mūsu brīvības cīnītājus!

Sveicot Lāčplēša dienā,
Engures novada Dome

 

<< Atpakaļ