Tiek veidoti Ragaciema un Antiņciema kapu reģistri21-12-2014

Pašvaldības SIA „Krants” jau vairākus gadus ir iesaistīts Ragaciema un Antiņciema kapu apsaimniekošanā. Pēdējo gadu laikā ir veikta kapu teritorijas atbrīvošana no krūmiem un nokaltušajiem kokiem Ragaciema kapos un krūmu izzāģēšana gar Antiņciema kapu robežām. Nolūkā apzināt gadsimtu gaitā apglabātos Lapmežciema pagasta iedzīvotājus ir uzsākta gan Ragaciema, gan Antiņciema kapu reģistra izveide.

Reģistrs tiek veidots divos virzienos. Pirmais ir veidots atbilstoši apbedījumu izvietojumam plānā. Tas veidots atsevišķu taisnstūru veidā, cenšoties tos cik iespējams sakārtot pa rindām, atspoguļojot tajos katras personas apzinātos datus un tuvumā esošos piesaistes objektus, kā arī apvienot atsevišķos apbedījumus dzimtas kapu teritorijās. Otrajā reģistra daļā tiek apkopti savāktie dati vārdiska uzskaitījuma veidā, norādot dzimšanas un miršanas gadus, un atrašanās vietu atbilstoši plāna pirmajai reģistra daļai. Gala mērķis ir izveidot alfabētisku apbedījumu uzskaiti ar galvenajiem pamatdatiem un vietu kapu plānā.

Diemžēl laika zobs ir veicis savu un, dažādu apstākļu dēļ ievērojamam skaitam apbedījumu dati nav vairs saskatāmi un pieejami bez radinieku līdzdalības. Dotajā brīdī apkopotie dati ir apskatāmi Lapmežciema pagasta pārvaldes telpās Liepu ielā 2, otrā stāva vestibilā. Lai iegūtu pilnīgāku ainu, aicinām pagasta iedzīvotājus iesaistīties reģistra veidošanā, papildinot dzimtas ietvaros saglabāto informāciju. Izveidojot reģistru, mēs saglabāsim informāciju nākamajām paaudzēm un, iespējams, palīdzēsim kādam dziļāk izpētīt savas dzimtas un pagasta vēsturi.

Daļa iedzīvotāju jau ir snieguši reģistra veidotājiem vērtīgu informāciju un veikuši labojumus, tādējādi aizpildot vairākus baltos laukumus. Aicinām iedzīvotājus aktīvāk iesaistīties informācijas papildināšanā, lai ātrāk sasniegtu gala rezultātu.

Laipni gaidīti Lapmežciema pagasta pārvadē. Papildu informāciju jums sniegs PSIA „Krants” darbinieki.

PSIA „Krants”valdes loceklis
Andris Apels