Engures novads

Uz 2021. gada pirmajām pastmarkām attēloti Engures, Grobiņas un Ropažu novada ģerboņi07-01-2021

Latvijas Pasts 2021. gada 8. janvārī izdod pirmās trīs pastmarkas sērijā Latvijas novadu un pilsētu ģerboņi, un uz tām redzami Engures, Grobiņas un Ropažu novada ģerboņi. Katrai jaunajai pastmarkai ir atšķirīga nominālvērtība un tirāža. Jauno filatēlijas izdevumu dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva.

Engures novada ģerbonis ir uz pastmarkas ar nominālvērtību EUR 0,89, un tā paredzēta kombinēšanai ar citas vērtības pastmarkām. Pastmarkas tirāža sasniedz 100 000 eksemplāru.
Līdz ar jaunajām pastmarkām izdota arī pirmās dienas aploksne 1000 eksemplāru tirāžā, uz kuras, tāpat kā uz pastmarkām, attēloti trīs novadu ģerboņi un katra novada atrašanās vieta Latvijas kartē. 
 
Tā kā drošības prasību dēļ patlaban atcelti publiskie pasākumi, tajā skaitā pastmarku pirmās dienas zīmogošana pasta nodaļās, pastmarku kolekcionāri un filatēlijas interesenti par pastmarku zīmogošanas iespējām aicināti sazināties ar Latvijas Pasta Pasta vērtszīmju un filatēlijas departamentu, rakstot uz e-pasta adresi: filatelija@pasts.lv. 
 
Ģerboņu pastmarkas sākotnēji varēs iegādāties Rīgas 10.pasta nodaļā Elizabetes ielā 14/43, Rīgas 50.pasta nodaļā t/c Origo, Stacijas laukumā 2, pasta centrā Sakta Brīvības bulvārī 32, Rīgā, kā arī Latvijas Pasta e-veikalā https://veikals.pasts.lv/
 
 
Pastmarku sērija Latvijas novadu un pilsētu ģerboņi tiek izdota kopš 1994.gada, un tā regulāri tiek papildināta ar vairākām jaunām pastmarkām vienlaikus. 
 

<< Atpakaļ