Engures novads

Valsts apmaksāta bērnu vakcinācija pret ērču encefalītu Engures novadā 2019. gadā04-02-2019

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) ziņo, ka tika veikta epidemioloģiskās uzraudzības datu analīze, kuras apstrādes rezultātā tika sagatavots teritoriju saraksts valsts apmaksātās bērnu vakcinācijas veikšanai pret ērču encefalītu. Engures novads ir viens no 23 novadiem, kurš ir iekļauts teritoriju sarakstā, kas saņems valsts apmaksātu bērnu vakcināciju 2019. gadā.

Slimību profilakses un kontroles centrs informē, ka katru gadu valsts apmaksātās vakcinācijas pret ērču encefalītu bērniem no viena gada vecuma līdz 18 gadu vecuma sasniegšanai tiek piešķirtas teritorijās, kurās saskaņā ar Slimību
profilakses un kontroles centra epidemioloģiskās uzraudzības datiem ir visaugstākā saslimstība ar ērču encefalītu, ja bērna deklarētā dzīvesvieta ir ērču encefalīta epidemioloģiskajā teritorijā, kā arī vakcīna tiek piešķirta bāreņiem vai bez vecāku gādības palikušajiem bērniem.
 
Sakarā ar SPKC veiktajiem epidemioloģiskās uzraudzības pētījumiem, 9 novados saslimstību skaits ir samazinājies un tajos paradzēta tikai valsts apmaksāta vakcinācijas pabeigšana (2. un 3. pote).
 
Vakcināciju plāno un veic ģimenes ārsts, kura pamatprakse ir attiecīgajā teritorijā, un kuriem ir pieejama detalizēta informācija par bērnu vakcināciju.
 
Slimību profilakses un kontroles centrs
 
 

<< Atpakaļ