Engures novads

Ziņas no Apšuciema bibliotēkas - 5. maijā tikšanās ar Ievu Akurāteri26-04-2018

Ja Lieldienās ir lietus, tad līs katrā svētdienā līdz pat vasarsvētkiem. Kā liecina novērojumi pagaidām šis tautas ticējums nepiepildās.

Šogad Lieldienas mūs sagaidīja ar sniegu, stipru vēju un spēcīgu lietu pēcpusdienā. Pašus izturīgākos un ņiprākos apšuciemniekus un viesus šie laika apstākļi nenobaidīja, un liels pulks pulcējās pie Apšuciema skolas, lai kopīgi darbotos Lieldienu pasākumā. Laukā bērni meklēja starp sniega laukumiņiem un zālīti Lieldienu zaķa izbārstītās olas, bet pieaugušie un bērni pēc tam ripināja olas, lai noskaidrotu kuram tā aizripos vistālāk. Nosaluši, kopā ar tējas krūzēm no ugunskura, devāmies uz silto skolas zāli, kur bērnus un pieaugušos sagaidīja keramiķis Ivars Grasis, pie koka olu krāsošanas Ieva Grase, atmiņu spēlēm Klinta Almane, radošajām spēlēm Erīna Krūmiņa. Varēja aplūkot īstas savvaļas putnu olas, veikt uzdevumu par putniem. Vērtēšanai tika nodotas skaistākās olas. Šogad par skaistākajām olām tika atzītas Alises Ābeles, Kristīnes Ābeles un Matīsa Kaļķa krāsotās.
 
No māla veidotos darbiņus I.Grasis ielika ceplī, un 14.aprīlī cepļa atklāšanas svētkos tie tika izņemti. Bērniem patiess prieks un paldies!
 
15.aprīlī Goda apļa skrējiena dalībniekus sagaidījām pie skolas, iestādījām priedi un godinājām cieminiekus. Paldies koordinatoriem Ievai un Ivaram Grašiem.
 
Maiju sagaidām ar vairākiem valsts svētkiem, tāpēc Apšuciema skolā 5. maijā plkst.13.00 aicināti visi uz muzikālu tikšanos ar dziedātāju Ievu Akurateri.
 
Apšuciema bibliotekāre
Līga Tomele
 

<< Atpakaļ