Engures novads

Aizvadīts iniciatīvas „Latvijas skolas soma” atklāšanas pasākums20-09-2018

6.septembrī vairāki tūkstoši skolēnu no visiem Latvijas novadiem devās uz Rīgu, lai piedalītos Latvijas valsts simtgades iniciatīvas - „Latvijas skolas soma” atklāšanas pasākumā.

Programmas “Latvijas skolas soma” mērķis ir nodrošināt, ka valsts noteiktā mācību satura un procesa ietvaros katrs 1.-12.klases skolēns, t.sk., profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi, klātienē izzina un pieredz Latvijas dabas un kultūras vērtības, iepazīst zinātnes sasniegumus un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus. 
 
Atklāšanas pasākums 6.septembrī Arēna Rīga bija plaši apmeklēts  - kopā seši tūkstoši skolēnu no visiem 119 Latvijas novadiem. Katram novadam bija noteikts skaits dalībnieku un no Engures novada piedalījās 19 dalībnieki (16 skolēni un 3 pedagogi) no trīs novada skolām.
 
 
Skolēniem pirms koncerta bija iespēja piedalīties dažādos radošos eksperimentos, iepazīt kino un animācijas tapšanas aizkulises, kā arī dalīties iespaidos, kādu viņi saredz Latviju vēl pēc simt gadiem. Pasākumu atklāja Ministru prezidents, iniciatīvas patrons Māris Kučinskis, uzrunas teica gan Kultūras ministre Dace Melbārde, gan Izglītības un Zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis. Atklāšanas koncerts “100 Latvijas stāsti 100 minūtēs” bija izdevies iespaidīgs  un tajā uzstājās Raimonds Pauls, vijolnieks Daniils Bulajevs, The Ludvig, Laima Jansone, grupa “Dagamba”, Matīss Čudars, Edavārdi, dejotāja un horeogrāfe Liene Grava, Justs Sirmais, Daumants Kalniņš, grupa “Auļi”, soprāns Marlēna Keine, DJ Monsta un DJ Rudelies, simfoniskais orķestris „DD” diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā, dejotāji, velo triālisti ''Karters'' un citi mākslinieki, apvienojoties netradicionālās kombinācijās un mudinot jauniešus arī pašiem būt radošiem.
 
 
Gan skolēni, gan skolotāji pēc pasākuma bija patīkami saviļņoti un pozitīvi novērtēja pasākuma programmas daudzveidību. Izrādās var ļoti veiksmīgi apvienot orķestri un bmix trikus uz vienas skatuves! Lai tikpat aizrautīgi turpinās arī pārējie Skolas somas projekta pasākumi!
 
Plašāka informācija par iniciatīvu “Latvijas skolas soma” un foto no atklāšanas pasākuma atrodama Latvijas valsts simtgades programmas mājaslapā.
 

<< Atpakaļ