Engures novads

Atjaunosim Latvijas Universitātes Lielās aulas ērģeles uz 95. jubileju!08-09-2014

Godātais Latvijas Universitātes draugs!

Jau pavisam drīz – 28. septembrī – svinēsim kopā Latvijas Universitātes 95. dzimšanas dienu. Aicinu ikvienu Latvijas Universitātes draugu, absolventu vai ērģeļspēles cienītāju ņemt dalību atbalstā Latvijas Universitātes Lielās aulas ērģeļu restaurācijai!
 
Kā radās Latvijas Universitātes ērģeles?
Pirms 81 gada Latvijas Universitātei kā Latvijas Republikas intelektuālajam un kultūras centram bija nepieciešamas savas ērģeles. Universitātes rektors un Valsts prezidents aicināja sabiedrības locekļus iesaistīties kampaņā, lai uz Latvijas Universitātes 18 gadu jubileju Lielajā aulā būtu modernākās ērģeles tam laikam.
 
Pēc 112 dienu ilgas ziedojumu vākšanas kampaņas ieceri izdevās īstenot! Latvijas Universitātes Lielās aulas ērģeļu iegādē piedalījās vairāki simti organizāciju un privātpersonas – tas bija valstiski nozīmīgs pasākums. Iesaistījās valsts amatpersonas, Latvijas Universitātes vadība un darbinieki, korporācijas, ievērojami tā laika uzņēmumi un Latvijas inteliģence, kopā savācot 25 000 latu.

Ērģeles šodien
Latvijas Universitātes Lielās aulas ērģeles ir trešās lielākās Latvijā uzreiz pēc Rīgas Doma ērģelēm un Liepājas trīsvienības baznīcas ērģelēm. Pēc 77 gadu klausītāju priecēšanas Latvijas Universitātes ērģelēm ir uzsākta rekonstrukcija un ērģeļmeistaru komanda tās modernizē atbilstoši laikmeta garam.
 
Ērģeļu atjaunošanu ērģeļmeistari uzsāka pērnā gada rudenī. Latvijas Universitātes mācībspēki, studenti, absolventi, draugi un sadarbības partneri kopā jau palīdzējuši ērģeļu modernizēšanai ar 31 570,16 eiro. Līdz Latvijas Universitātes 95.dzimšanas dienai, kas ir 2014.gada 28.septembrī, vēl nepieciešami 8 429,84 eiro.
 
Aicinu Jūs ikvienu piebiedroties sabiedriskajai kampaņai un sniegt atbalstu skaistākam ērģeļu skanējumam Latvijas Universitātē! Būsiet gaidīts viesis Latvijas Universitātē un ērģeļu spēles klausīšanā!
 
Kā palīdzēt atjaunot ērģeles?
Ziedot ir vienkārši: http://www.fonds.lv/atbalstit/ka-atbalstit/
Atbalstīt LU Lielās aulas restaurāciju var arī, iegādājoties LU Fonda īpaši sagatavotos suvenīrus. Iegādei: http://www.fonds.lv/vasara-2014/latvijas-univesitates-fonda-suveniri/
Pielikumā ir pievienotos ērģeļu plakāts - laipni aicinu dalīties ar šo informāciju saviem draugiem.
 
Ērģeles lai mūžam skan!
 
Mārcis Auziņš
Latvijas Universitātes rektors
 

<< Atpakaļ