Engures novads

Engures mākslas skolas audzēkne izcīna godalgotu vietu radošo darbu konkursā “Iepazīsti lielo ceļotāju – mazo gulbi!”02-11-2016

Engures mākslas skolas audzēkne Adele Griķe Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) organizētajā radošo darbu konkursā “Iepazīsti lielo ceļotāju – mazo gulbi!” izcīnījusi 2. vietu 5.-7.g.v. bērnu grupā. Konkurss bija daļa no starptautiskās akcijas “Gulbja lidojums”, kas aicina pievērst sabiedrības uzmanību mazajam gulbim – sugai, kuras īpatņu skaits Eiropā pēdējo gadu laikā samazinājies teju uz pusi un turpina sarukt.

Konkursa laureāti tika apbalvoti īpašā pasākumā Lubāna mitrāja informācijas centrā piektdien, 28. oktobrī. Pasākumā teikt personīgu paldies par sniegto atbalstu starptautiskajai akcijai bija ieradusies akcijas galvenā īstenotāja, Lielbritānijas vides aizsardzības aktīviste Saša Denča. Pasākuma laikā tika apbalvoti pirmo trīs vietu ieguvēji četrās vecuma grupās, kā arī konkursa atbalstītāju – Latvijas Dabas muzeja un uzņēmuma SIA “Skyhunters” – favorītdarbu autori. Pilnīgi visi iesniegto darbu autori saņems atzinības rakstus ar paraplānistes Sašas Denčas parakstu. Vairāk par konkursa rezultātiem var uzzināt šeit: http://daba.gov.lv/public/lat/zinas/2507/.
Kopumā konkursā piedalījās vairāk nekā 200 interesentu no visas Latvijas, atveidojot gulbjus dažādās tehnikās – zīmējot, gleznojot, adot, veidojot kolāžas, modelējot un pat apvienojot vairākas tehnikas. Turklāt būtiska bija ne vien darba mākslinieciskā, bet arī izzinošā vērtība. Autoriem darbiem bija jāpievieno skaidrojoša informācija par gulbja migrāciju, ligzdošanu, barošanos u.c.
 
Pēc pasākuma S. Denča pauda, ka ir tiešām patīkami pārsteigta par tik lielo atbalstu starptautiskajai akcijai un norādīja, ka nav spējusi iedomāties, ka tik mazā valstī kā Latvija akcija rezultēsies ar vairāk nekā 200 radošajiem darbiem, jo šāda atsaucība ir krietns pārsteigums pat Lielbritānijai. „Esmu aizkustināta līdz asarām, konkursa darbi ir apbrīnojami. No sirds saku paldies ikvienam tā dalībniekam! Jūs šeit Latvijā esat paveikuši lielu darbu!” noslēdzoties pasākumam, teica S. Denča.
Savukārt konkursa koordinatore DAP dabas izglītības centra “Meža māja” vadītāja Agnese Balandiņa pauda gandarījumu, ka ar konkursa palīdzību izdevies ne vien palīdzēt starptautiskās akcijas mērķim pievērst sabiedrības uzmanību vienai konkrētai dabas aizsardzības problēmai, bet arī dabas izpētei kopumā. „Ceru, ka ar dalību šajā konkursā daļā konkursantu, kuri iepriekš nav gājuši dabā un par to interesējušies, nu ir pamodusies vēlme par to uzzināt vairāk un pamatīgāk,” sacīja A. Balandiņa.
 
Tāpat pasākumā ikvienam bija iespēja noklausīties Latvijas Dabas muzeja ornitologa Dmitrija Boiko stāstījumu par mazajiem gulbjiem un piedalīties viņa vadītajā ekskursijā, meklējot mazo gulbi Nagļu zivju dīķos. Mazākajiem pasākuma apmeklētājiem šī bija pirmā reize, kad viņi dabā vēroja gulbjus, un pēc pasākuma viņi izteica vēlmi atkal atgriezties dabā. Ikviens varēja satikt arī vietējos paraplānistus un aplūkot dzīvē īstu motorizēto paraplānu, tā gūstot priekšstatu par to, kādos apstākļos vēsturisko lidojumu veic S. Denča.
 
Jau ziņots, ka 19. septembrī Lielbritānijas vides aizsardzības organizācijas “Wildfowl and Wetland Trust” pārstāve S. Denča pacēlās debesīs ar motorizētu paraplānu, lai kopā ar mazajiem gulbjiem no to ligzdošanas vietām Krievijas polārajos apgabalos veiktu vairāk nekā 7000 km garu lidojumu pāri 11 valstīm, to vidū – arī Latvijai. S. Denča Latvijā ieradās 27. oktobrī, un tālāk viņas ceļš vedīs pāri Latvijai uz Lietuvu. Sekot līdzi akcijas norisei var mājas lapā www.flightoftheswans.org.
Starptautiskās akcijas “Gulbju lidojums” norisi Latvijā nodrošināja biedrība “Pie kraujas”, kuras pārziņā nodots Lubāna mitrāja informācijas centrs, DAP un Latvijas Dabas muzejs. Balvas radošo darbu konkursa uzvarētājiem nodrošināja SIA “Skyhunters”.
 
Informāciju sagatavoja:
Baiba Roga,
Dabas aizsardzības pārvaldes
Pierīgas reģionālās administrācijas
dabas izglītības darba speciāliste
Mob. tālr.: 28611079
 
 
 
 

<< Atpakaļ