Engures novads

Engures vidusskolas sasniegumi Stirnu buks skolu čempionātā14-10-2019

Taku skriešanas sacensībās- Stirnu buks skolu čempionātā, Engures vidusskolai 1.vieta pēc atvesto skolēnu skaita un 6.vieta nominācijā - stiprākā skola. No 2019.gada 30.marta līdz 2019.gada 5.oktobrim norisinājās skolu čempionāts taku skriešanas seriālā skolu jauniešiem Stirnu bukā. Kopumā tika aizvadīti 7 posmi dažādās Latvijas vietās: Carnikavā, Tērvetē, Saldū, Alūksnē, Ventspilī, Krimuldā, Cēsīs. Skolu jauniešiem bija jāpiedalās vāveres distancē, pieveicot 5-6km.

Engures vidusskolas skolēni startēja šajās sacensībās ar labiem rezultātiem, jo uz goda pjedestāla atsevišķos posmos kāpa: Alise Evardsone, bet savā grupā stabili vietu pirmajā sešiniekā vienmēr izcīnīja Tomass Stūrnieks. Visos 7 posmos piedalījās, nevienu neizlaižot 31 skolēns: Tomass Stūrnieks, Raivo un Tīna Rosti, Grēta Gabriela Tohva, Edijs Veismanis, Kaspars Semjonovs, Marta Klaucāne, Annija Horste, Mārcis Millers, Dainis Jansons, Adrians Zaļums, Artis Bērznieks, Elīza un Alise Evarsones, Luīze Lazovska, Marta Švāģere, Tīna Fišere Blumberga, Kristija un Gatis Majauski, Jānis Puriņš, Rihards Ilmanis, Ilvars un Loreta Matvejevi, Roberts Nils Dzirlanks, Viktorija Vika Kurinoja, Elizabete Liepa, Laura Agnete Pavlovska, Klinta Almane, Samanta Velta Ratniece.

Skolas savā starpā sacentās pēc atvesto skolēnu skaita uz vienām sacensībām un kopvērtējumā. Engures vidusskola visos posmos ieguva-1.vietu pēc atvesto skolēnu skaita:1.posmā-109,2.posms-117, 3.posms-, 4.posms-64(Alūksnē un lietains laiks, vasara),5.posms-89, 6.posms-83 un 7.posms-88. Atgādinām, ka Engures vidusskolā mācās aptuveni 230 skolēni un gandrīz puse no jauniešiem piedalās Stirnu buku sacensībās. Engures vidusskola pirmo reizi izcīnīja 1.vieta taku skrējienā skolu jauniešiem Stirnu bukā, pēc atvesto skolēnu skaita- 644! Balvā iegūstot piemiņas plāksni, gardu kliņģeri un 1000 eiro no veikala Sportland - sporta inventāra iegādei. Tukuma 2.vidusskola pēc atvesto skolēnu skaita ierindojās 3.vietā.

Engures vidusskolas jaunieši tik kuplā skaitā katrā posmā bija pateicoties viņu atbalstošajiem vecākiem. Ļoti daudzi jauniešu vecāki vāveres distanci Stirnu bukā veica kopā ar saviem bērniem: Rosti, Barkovi, Kuļši, Volodjkini, Šēri, Kleini, Tohvi, Pekulesi, Kodoliņi, Kārkliņi, Zaļumi, Veismaņi, Freināti, Liepiņi, Gronski, Bērznieki, Blumbergi.

Liels paldies Engures vidusskolas direktorei Ilzei Kalnozolai par atbalstu nokļūšanai līdz sacensībām un skolotājām: Ingai Dreimanei, Danai Gailei, Vitai Liepiņai, Kasparam Kārkliņam, Montai Kuzminai par skriešanu kopā ar bērniem un sagaidīšanu finišā. Paldies Stirnu buku organizatoriem par aizraujošām un spēku pārbaudošām trasēm visu sacensību garumā! Īpašs paldies galvenajam organizatoram Rimants Liepiņš par neizsīkstošām idejām trases organizēšanā un pārsteigumiem (kalni) aiz katra līkuma!

Engures vidusskolas jaunieši Stirnu bukā piedalās jau kopš pašiem pirmsākumiem-2014.gada un bērniem tās ir pašas gaidītākās, aizraujošākās un piedzīvojumiem bagātākās brīvdienas! Par to varat pārliecināties iesūtītajās bildēs! Ar nepacietību gaidām nākamā gada Stirnu buku, kurš notiks 2020.gada 4.aprīlī.
Engures vidusskolas sporta skolotāja Indra Krēgere

<< Atpakaļ