Engures novads

FOTO: Lapmežciema pamatskolā aizvadīts "Barikādēm 25" atceres pasākums21-01-2016

Barikāžu laika 25. gadskārta 20.janvārī atnāca ne tikai ar nelielu salu, bet arī ar krītošām sniega pārslām. Skolēni jautāja: “Vai tiešām mēs šādā laikā iesim pagalmā pie ugunskura?”

Jā, tādos laika apstākļos un vēl aukstākos skolēnu vecāki, vecvecāki un pat vecvecvecāki 1991.gadā brauca uz Rīgu veidot barikādes. Katrā klasē daļa skolēnu pacēla roku, kad tika vaicāts, vai kāds no ģimenes piedalījās Barikāžu dienās. 6.klases skolniece Ance Adiene bija atnesusi skolasbiedriem parādīt savam tētim Jānim Adienim piešķirto piemiņas zīmi par piedalīšanos Barikāžu dienās, bet fotogrāfijas, kas publicētas agrākos gados presē, varēja apskatīt Skolas Avīzes stendā (skolotāja Ilze Tomele).
 
Skolēniem tikšanos ar ciema iedzīvotājiem, barikāžu laika dalībniekiem-Kitiju Strupi, Arvīdu Strupi, Edmundu Pētersonu, Robertu Pētersonu- bija noorganizējusi muzeja vadītāja Mudīte Bērziņa. Šajā atceres pasākumā atmiņu stāstījumus papildināja muzikālas pauzes- skolotājas Benitas Egles vadītā 5.-9.klašu kora dziedāta dziesma un flautas, vijoles un saksofona melodijas(spēlēja Estere Viļuma, Rendija Paipala, Luīze Rinkeviča).Pēc tam skolēni skolas pagalmā tika cienāti ar zupu un maizes šķēli. Ar biezo mēteli, cepuri un šalli, apvējotiem ar ugunskura dūmiem, ēdiens garšoja citādāk kā skolas ēdnīcā.
 
9.klases skolēni 27.janvārī plāno apmeklēt Latvijas Okupācijas muzeju un piedalīsies muzeja organizētā izglītojošā pasākumā saistībā ar Barikāžu laiku mūsu Latvijā pirms 25 gadiem, kā mājas darbu veicot Barikāžu dalībnieku anketēšanu.
 
Mūsu skolas skolēni ir vecumā no 8 līdz 16 gadiem. Vai viņi zinās mūsu valsts vēstures notikumus? Tas ir atkarīgs gan no mācību programmām, gan no ģimenē dzirdētā un pārrunātā.
 
Ilze Tomele
 
Foto: Kristaps Zaļkalns
 
 
 

<< Atpakaļ