Engures novads

FOTO: Jaunie Rīgas sargi. No Engures!28-11-2014

Engures vidusskolas skolēni šī gada rudenī piedalījās militārajā mācību spēlē „Jaunie Rīgas sargi”, godam izcīnot 3. vietu! Iespēju pastāstīt par piedzīvoto devām talantīgajai vidusskolas audzēknei Montai Štālai.

Ideju, ka mēs varētu piedalīties spēlē „Jaunie Rīgas sargi”, mums izteica mūsu vēstures skolotāja Daiga Latve. Uz jautājumu:”Kas mums tur būs jādara?” skolotāja nemācēja atbildēt, jo pašai nebija nekādas informācijas par konkursa gaitu, bet tas mūs nekādā veidā neapturēja piedalīties. Mums, 12. klasei, šī konkursa tēma likās gana interesanta, tāpēc jau viena starpbrīža laikā atradām 6 brīvprātīgi drosmīgos skolēnus, kuri bija gatavi stāties pretī nezināmajam. Savus spēkus izmēģināt nolēma arī devītā klase. No Engures vidusskolas šajā pasākumā piedalījās divas komandas.
 
Tā kā konkurss lielākotiess bija balstīts uz militāro mācību, fizisko sagatavotību, tad tas bija liels izaicinājums ikvienam no mums.
Ierodoties Tukuma Durbes estrādē, mūs sagaidīja milzīga rinda ar dažāda vecuma skolēniem, kuri klausīja katrai dižkareivju un seržantu pavēlei. Par nelielu kavēšanos arī mēs tikām nedaudz sodīti – bija 30 reizes jāpiepumpējas visu pārējo komandu priekšā. Lai nu kā, bet šādu disciplīnu mēs nebijām gaidījuši, un jau pirmās pusstundas laikā mēs jutāmies piekusuši. Brīvajos brīžos varējām atpūsties un paēst siltas pusdienas, lai uzkrātu spēkus lielajam startam.
 
Iepazinušies ar konkursa disciplīnu, mēs katrs pa vienam devāmies uz sev izvēlētu mācību grupu, kurās mēs varējām apgūt maskēšanos, topogrāfiju, saziņu, medicīnu āra apstākļos, vēsturi un karavīru ekipējuma sastāvdaļas. Sacensība bija ļoti sīva un mums, komandai „Ciema šāvēji”, nācās katram sevi piespiest fiziski, lai ceļa vidū neapstātos, un vajadzēja izmantot visu, ko dzirdējām mūsu mācībās. Spēlē mums bija jāstrādā kā komandai, jāatbalsta vienam otru, jo kopējais punktu skaits sastāvēja no mūsu radošuma, izturības un veiklības. Beigās bijām ļoti pārsteigti, ka esam ieguvuši 3. vietu no 16 komandām, jo mums gāja diezgan grūti un daži no mums ar šāda veida uzdevumiem nekad nebija saskrārušies. Galu galā mēs bijām ļoti gandarīti un priecīgi par paveikto, jo visas dienas laikā saglabājās pozitīvisms, interese uzdevumu veikšanā un nevienu brīdi nebija žēl par mūsu netīrajām drēbēm, kuras vēl šodien nevar izmazgāt. Bija tā vērts.
 
Engures vidusskolas 12. klases skolniece
Monta Štāla
 
 

<< Atpakaļ