Engures novads

Kārlis Būmeisters viesojas Smārdes pamatskolā20-05-2019

Kārlis Būmeisters, jeb tautā sauktais Kaža, maija vidū ciemojās Smārdes pamatskolā, lai tiktos ar skolēniem un parunātu par dzīvi, tās sniegtajām iespējām, kāpēc vajag mācīties, kāpēc no dzīves jāņem viss ko tā sniedz. Zīmīgi, ka tajā dienā Smārdes pamatskolas 9. klašu skolnieku svinēja arī pēdējo zvanu un, iespējams, Kārļa runa iedvesmoja jauniešus aktīvākai dzīvei.

Šobrīd strādā Briselē, Eiropas Parlamenta deputāta Roberta Zīles preses sekretārs, bet Latvijā viņu vairāk atpazīst kā mūziķi un raidījumu vadītāju, tādēļ daudzi paliek izbrīnīti, ko Kārlis dara ikdienā. Kārlis mums atklāja, ka Briseles kolēģi neslēpj izbrīnu, kad ierauga Kārli dziedam vai spēlējam ģitāru kādā no interneta video.
 
Par politiku Kārlis runāja izvairīgi, lai neietekmētu nevienu Eiropas parlamenta vēlēšanās, bet aicināja jauniešus nākotnē būs aktīviem balsotājiem un piedalīties savās pirmajās vēlēšanās. Kārlis atklāja savu ceļu, kā no mūziķa iekļuva darbā Eiropas Parlamentā un atklājot savu pieredzi, ka vairums jaunieši, kuri pabeidz studijas kādā konkrētā amatā, nereti strādā pavisam citā profesijā. 
 
Sarunu tēmas arī notika Eiropas Savienības virzienā, kad Kārlis pārbaudīja skolniekus zināšanās par to un pastāstīja par plusiem, ko Latvijai nesusi Eiropas Savienība. piemēram, Eiropas projektu ietvaros remontētās vai uzceltās vietas, Eiropas standarti, kas uzlabojuši drošības prasības skolā vai aizkliegtās un kaitīgās vielas ikdienā sastopamajos priekšmetos.
 
Skolnieki arī mudināja Kārli uzdziedāt, kā tas bez vilcināšanas arī notika, spēlējot klavieres, Kārlis nodziedāja „Mēmo dziesmu”, kas burtiski atraisīja jauniešus, kuri sāka daudz aktīvāk uzdot jautājumus.
 
Kārlis jauniešiem mudināja nākotnē domāt un analizēt, it īpaši par karjeras vai izglītības iespējām, uzsverot, ka nereti mazāk kvalificētā darbā ir lielāks atalgojums, kas jauniešos rada vēlmi neturpināt mācības, bet ilgākā laika posmā, izglītotāks darbaspēks ir liela vērtība un tas atmaksājas nākotnē. Savu vizīti Kārlis noslēdza ar cerību, ka viņa izteiktie ieteikumi un frāzes kaut kad nākotnē jauniešiem atausīs atmiņā un palīdzēs pieņemt lēmumu dzīves atbildīgākajos brīžos.
 
Paldies Kārlim par vizīti un spēju pastāstīt par diezgan sarežģītām tēmām tik viegli saprotamā un interesantā veidā!
 
Ilze Steriņa
 
 

<< Atpakaļ