Engures novads

Lapmežciema skolēni tiekas Henriku Tammu23-12-2016

Lapmežciema pamatskolas skolēni kopš 2005.gada iesaistījušies LNB lasītprasmes veicināšanas projektā ”Bērnu žūrija”. Lapmežciema pagasta padome un skolas vadība katru gadu čaklākajiem lasītājiem , “Bērnu žūrijas” ekspertiem, rod iespēju doties kopīgā ekskursijā. Tā esam iepazinuši Džūkstes pasaku muzeju, Pastariņa muzeju, pabijuši A.Upīša muzejā Rīgā, A.Pumpura muzejā Lielvārdē u.c.

Taču šogad mums bija iespēja pabūt īstos lasīšanas svētkos- apmeklējām LNB Ziedoņa zālē “Zvaigznes ABC ”organizēto tikšanos ar zviedru rakstnieku, Holivudas kinoindustrijas koncepta dizaineri Henriku Tammu. Ideja grāmatu seriālam par Nindzju Timiju autoram radusies, vērojot mazu, rudu kaķēnu staigājam pa jumta kori. Latvijas lasītājiem pašlaik pieejamas seriāla pirmās divas grāmatas - “Nindzja Timijs un nozagtie smiekli” un “Nindzja Timijs un ceļojums uz Sansoriju”. Bērniem interesanta bija ne vien tikšanās un iepazīšanās ar autoru, bet arī grāmatu ilustrācijas un filmu meti, īpašus aplausus izpelnījās animācijas filmu “Aizskalotais”, “Kongfu Panda”, “Nārnijas hronika”, ”Pelnrušķītes stāsts ” un “Šreks” skices. Pēcpusdienas nobeigumā vēl ilgi H.Tamms atbildēja uz jautājumiem un dalīja autogrāfus.
Lai piedalītos grāmatu par Nindzju Timmiju svētkos, lasījām grāmatas. Par šo iespēju liels paldies Baložu ģimenei - pirmklasnieks Rūdolfs dalījās ar savām personīgajām grāmatām, bet mūsu skolas vecāku komitejas priekšsēdētājs Gints Balodis uzdāvināja skolas bibliotēkai H.Tamma pirmo divu grāmatu par Nindzju Timiju vairākus eksemplārus , tā kā katra klase pagarinātās dienas grupas laikā un pat starpbrīžos varēja tās lasīt. Paldies skolotājām Vinetai, Zaigai, Mārītei un Ritai par lasītprasmes veicināšanu 1.-4.klasēs. Jaunāko klašu skolēnu mirdzošās acis un vēlme, kaut vairāk būtu šādu pasākumu, un piektklasnieku vēlēšanās Ziemassvētkos dāvanu maisā ieraudzīt H.Tamma grāmatas ir apliecinājums tam, ka mūsu kopīgais darbs bijis rezultatīvs.
 
Rasma Kanska,
Lapmežciema pamatskolas bibliotekāre
 
 

<< Atpakaļ