Engures novads

Mākslas diena Engurē20-05-2013

MĀKSLAS DIENA ENGURĒ
30.MAIJS
„ARĪ AKMENS ZIED…”
 
pl.09.30 Mākslas dienas atklāšana stadionā;
 no pl.10.00-12.30 Lielo akmeņu apgleznošana skvērā pie kultūras nama
no pl.10.00-12.30 radošās darbnīcas stadionā
 
pl.11.00 Starptautiskās bērnu un jauniešu mākslas izstādes "Iekāp Rīgas mākslā" atklāšana kultūras nama vestibilā
Izstādes apraksts: Māksla ir viens no mūsu spēka avotiem, tajā pasmeļam atspirdzinājumu ikdienai. Neapstrīdama ir mākslinieku loma savas valsts sejas vaibstu veidošanā. Katrai valstij tā būs savādāka.
Izstādes tēmai, Latvijas mākslinieku darbi pasaules bērnu un jauniešu interpretācijā, būs nozīmīgs, izzinošs raksturs. Tā ļaus mums paraudzīties pašiem uz sevi gan ar mākslinieku, gan bērnu un jauniešu acīm. Vienviet apkopojot vairākus Latviešu mākslas klasiķu un jauno mākslinieku darbus, iegūsim jaunu redzējumu. Kultūras un mākslas izglītības viens no pamatakmeņiem ir mācīšanās no meistariem. Vēlamies bērnu un jauniešu interpretācijai piedāvāt noteiktu skaitu konkrētu darbu. Vērtīgākais būs viņu parādītais, ko viņi saskata un kā saprot mākslinieka teikto. No Latvijas mākslinieku saimes mēs esam izvēlējušies šādus meistarus: V.Kalnroze, I.Heinrihsons, I.Avotiņa, B.Bērziņš , J.Brekte, D.Lielā, L.Endzelīna, F.Kirke, A.Kreituse, K. Padegs, J.Pauļuks, M.Polis, J.Rozentāls u.c.
Izstādi veidos ekspozīcija, kurā tiks apvienoti gan bērnu un jauniešu darbi no Latvijas un ārvalstīm, gan viņus iedvesmojošie Latviešu klasiķu un mūsdienu autoru darbu reprodukcijas.
Mākslas darbu tehniskās robežas netiek novilktas, bet tiem tematiski vai formāli jāsaistās ar izvēlēto mākslinieka darbu, kā tā refleksija, analīze vai interpretācija. Šis dialogs, kas veidosies ar mākslas izteiksmes līdzekļiem, atspoguļos bērnu un jauniešu domas un jautājumus mums visiem. Vēlamies organizēt iespēju bērniem un jauniešiem kopā ar savu darbu iesūtīt jautājumus par Rīgu un Latviju, kuri ir radušies strādājot ar mākslinieku darbiem, kā arī rast atbildes uz šiem jautājumiem.
 
no pl.12.30-13.30 Pusdienu pārtraukums
 pl.13.30 Apbalvošana kultūras namā
pl.14.00 Emīla Dārziņa vidusskolas stīgu nodaļas vadītājas  Nellijas Sarkisjanas audzēkņu koncerts kultūras namā
no pl.15.00 Diskotēka kultūras namā
Ikviens ir aicināts izrotāt arī savu sētas pelēko akmeni, par to paziņojot Engures kultūras namā! Lai akmens zied! 

<< Atpakaļ