Engures novads

Smārdes pamatskolā aizvadīta Zinātnes diena13-09-2018

12. septembrī Smārdes pamatskola atzīmēja savu 98. dzimšanas dienu. Šogad jubilejas ietvaros skolā norisinājās Zinātnes diena ar dažādiem uzdevumiem un eksperimentiem, ko vadīja Venstpils Zinātnes un inovāciju centrs. Diena pagāja izzinoši un radoši, iegūstot jaunas atziņas un zināšanas.

Mazāko klašu skolēni ar aizrautību un lielu interesi veica katru uzdevumu. 1.-4. klašu uzdevumos bija izveidot Led gaismas laternu, eksperimentēt ar krāsām un vielām, lai izveidotu savu flaberi, burbuļbumbu un augļu labirintu, kā arī uzbūvēt savu kosmisko raķeti un pēcāk to palaist gaisā. 
 
 
Vecāko klašu grupas kopīgiem spēkiem cīnījās ar fizikas un matemātikas likumiem. Uzdevumos bija  īstenot domino efektu, izveidot katapultu, uzmeistarot vēja ģeneratoru un cāli kapsulā, kā arī atminēt sarežģītus kodus.
 
 
Par godu skolas 98. jubilejai tika izveidota "Veselības taka" ar pašu lasītiem kastaņiem, ozolzīlēm, akmeņiem, sūnām, koku stumbriem un mizām, oļiem un čiekuriem, kuru izmēģināt devās kā skolēni, tā skolotāji.
 
 
Foto: Elīna Zaļkalne
 

<< Atpakaļ