Engures novads

Smārdes pamatskolas fizikas skolotājs Jānis Čilipāns saņem „Ekselences balvu”04-12-2013

Otrdien, 3.decembrī, svinīgā ceremonijā Latvijas Universitātes (LU) Mazajā aulā tika sveikti 19 dabaszinātņu un matemātikas skolotāji – „Ekselences balvas” finālisti. „Ekselences balvas” 2013 laureātu titulu un balvas 1000 latu vērtībā saņēma smārdinieks, Smārdes pamatskolas un Tukuma 2.pamatskolas skolotājs fizikas skolotājs Jānis Čilipāns (attēlā pa labi no Valsts prezidenta).

Citiem vārdiem, J.Čilipāns apliecināja, ka šobrīd ir Latvijas labākais fizikas pedagogs. ”Ekselences balva” ir kā apliecinājums, ka inovācijas ienāk arī skolās, un mūsdienīga skolotāja misija ir ne tikai nodot savas zināšanas, bet arī atvērt jauno cilvēku acis un prātu, kas ļaus iegūtās zināšanas attīstīt un pārveidot par augstvērtīgiem produktiem, norāda pasākuma organizatori.
 
Visi 19 skolotāji savu profesionālo meistarību apliecināja praktiskā darbībā, dienas garumā piedaloties „Ekselences balvas” finālā. Skolotāji vadīja mācību stundas fragmentus Āgenskalna Valsts ģimnāzijas skolēniem, demonstrējot daudzveidīgas iespējas, kā strādāt klasē, lai skolēni apgūtu konkrētas zināšanas un prasmes, kā arī mācītos atraktīvā un motivējošā veidā. Piemēram, fizikas stundā jaunieši pārliecinājās, ka arī kartupelis var kalpot par elektriskās strāvas avotu, bioloģijā – mācījās atšķirt eksotiskus dzīvniekus pēc to galvenajām pazīmēm. Matemātikā skolēni iemācījās pierakstīt pašu modelētas objektu virknes simbolu valodā. Savukārt ķīmijā jaunieši saprata, kas ir organiskas vielas, eksperimentējot un risinot rēbusus.
 
„Aizvadot dienu kopā ar finālistiem, varu apgalvot, ka šie ir skolotāji, kuri patiesi lauž mītu, ka eksaktie mācību priekšmeti ir sausi un sarežģīti. Šodien šeit ir sapulcējušies skolotāji, kuri, nepazaudējot profesionalitāti un cilvēcību, prot sarežģītām lietām pieiet vienkārši un saprotami,” teic LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra vadītāja Dace Namsone.
 
Apbalvošanas ceremonijā skolotājus sveica arī Valsts prezidents Andris Bērziņš, Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārais sekretārs Kārlis Eņģelis, LU rektors prof. Mārcis Auziņš un LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra vadītāja Dace Namsone, kā arī uzņēmēji – balvas mecenāti.
Engures novada dome vēlas apsveikt mūsu skolotāju ar izcilajiem panākumiem!
 
„Ekselences balvas” pasniegšanas ceremonijas video
http://www.lu.lv/par/mediji/video/pasakumi/2013/ekselences-balva/
 
 

<< Atpakaļ