Engures novads

VIDEO: LNT novadu ziņas par Smārdes pamatskolas sadarbību ar ZS "Eglāji"06-02-2015

Piektdien, plkst. 6.45 LNT novadu ziņas demonstrēja Engures novadā uzņemto sižetu par Valsts un Eiropas Savienības (ES) finansēto izglītības iestāžu ēdināšanas programmu "skolas auglis".

 
Bērniem Engures novadā programmas Skolas auglis ietvaros trīs reizes nedēļā bez maksas tiek nodrošināti svaigi burkāni un āboli.
Valsts un Eiropas Savienības atbalstītā programma Skolas auglis Latvijā tiek īstenota kopš 2010. gada. Tās mērķis ir palielināt vietējo augļu un dārzeņu patēriņu 1.–9. klases skolēnu uzturā. Arī Engures novada izglītības iestāžu audzēkņi trīs reizes nedēļā bez maksas saņem svaigus burkānus un ābolus. Bērniem tas ļauj jau no mazotnes apgūt veselīga uztura paradumus, savukārt vietējiem zemniekiem sniedz papildu iespējas realizēt savu produkciju.
Smārdes pamatskolu 2014./2015. mācību gadā apmeklē 159 audzēkņi. Šeit darbojas arī pirmsskolas izglītības iestāde Ķipari ar 90 vietām.
 
Engures novada pašvaldība veiksmīgi sadarbojas ar Gunta Ofkanta vadīto ZS "Eglāji", kurā tiek audzēti āboli. Tas ir labās prakses piemērs, kā vietējā uzņēmēja produkcija nonāk vietējās pašvaldības skolās.

<< Atpakaļ