Engures novads

Aizvadīta "Zušuciema gada balva kultūrā un sportā"26-01-2015

24.janvāra vakarā jau trešo gadu pēc kārtas Engures kultūras namā pulcējās cilvēki, kas ar savu darbību veido Engures kultūras un sporta dzīvi - "Zušuciema gada balva kultūrā un sportā 2014".

Pasākuma ideja dzima 2012.gada rudenī, kad mēs – kultūras nama darbinieces, uzsākām savu darbu Engures kultūras namā. Pasākuma mērķis – pateikt lielo „paldies” ikvienam, kas ar savu iniciatīvu veido, atbalsta vai papildina Engures kultūru un sportu. Caur jokiem un nopietnību izgājām cauri 2014.gadam, kas bija bagāts gana ar kultūras, gan ar sporta notikumiem.
 
Pasākumu sākām ar grupas Bermudu divstūris dziesmu „Ballējam, neguļam”, ko izdejojām kopā ar pusaudžu deju grupu „Zelta pērle”.
Lielo paldies par atbalstu teicām Engures vidusskolai, Engures Mūzikas un mākslas skolai un Pirmskolas izglītības iestādei „Spārīte”. Darbojoties kopīgiem spēkiem mēs visi kopā varam paveikt lielas lietas!
 
Viens no nozīmīgākajiem notikumiem pagājušajā gadā bija mūsu Līgo svētku izrāde, kuru iestudējām pašu spēkiem, iesaistot vietējos iedzīvotājus. Zušuciema gada balvā teicām īpašo paldies arī visiem aktieriem un iesaistītajiem cilvēkiem.
 
Engurē ir ļoti daudz aktīvu, radošu un darīt gribošu cilvēku gan kultūras jomā, gan sportā. Šogad izvirzījām Goda cilvēkus gan kultūrā, gan sportā par īpašiem sasniegumiem. Goda cilvēka titulus šogad saņēma – Rimants Liepiņš, Juris Visockis, Rinalds Gronskis, Normunds Šērs un Viktors Kronbergs. Savukārt kultūras jomā gada cilvēka titulus ieguva Vija un Pēteris Cīmaņi, Rima Mortuļeva un Nikolajs Tohvs. Gada jubilāru tituls – Indrai Gīlei, Ligitai Feldmanei un Ivetai Ingevicai – Bērziņai.
 
Lielos „paldies” par sasniegumiem sportā vēl saņēma Krišs Liepiņš, Dace Rezevska, Katrīna Mierkalna, Sintija Beļinska, Madara Miķelsone, Indra Krēgere un Aldis Liepiņš. Pateicoties viņiem Engures vārds izskan visā Latvijā.
 
Suminājām arī aktīvus cilvēkus kultūras jomā, kuri ar savu pašiniciatīvu paveic lielus darbus. Šogad sveicām Arnitu Freināti un Ingu Tramdahu, Montu Štālu, Maigu Brakovsku, Viktoriju Kronbergu, Dinu Feldbergu, Ingrīdu Plūksni-Strausu, Elīnu Konošonoku un Kristeru Dorni.
 
Lielais „paldies” izskanēja arī, protams, visiem Engures amatiermākslas kolektīviem un aktīvajām sporta komandām.
 
Engurei ir paveicies, jo dažādas kultūras un sporta aktivitātes atbalsta gan vietējie uzņēmēji, gan engurnieki, kas strādā citos uzņēmumos. Lielais paldies – SIA „Unda”, „Dobeles dzirnavnieks” Kristapam Amsilam, „Gjensidige” Vijai Siljēkabai, AXA – Kārlim Mišinskim, Mītavas alus - Kasparam Rogam, SIA „Bērzciems” – Uģim Krauklim, uzņēmējam Harijam Priedem, Swedbank pārstāvei Dinai Tohvai, Engures Jahtklubam, SIA „Vāverīši” – Aijai Rudovskai un visai viņas komandai, Braucamkopa.lv – Ulvim Novikam, fotogrāfam – Andrim Jermutam, biškopjiem Ilzei un Jurim Roņiem un Visvaldim Auseklim. Šo cilvēku atbalsts ir nenovērtējams Engures kultūras un sporta dzīvē.
 
Vakara gaitā visus klātesošos ar saviem priekšnesumiem priecēja popgrupa „JāņMārtiņi”, pusaudžu deju grupa „Zelta pērle”, ansamblis „Garā pastaiga”, Engures karatē klubs „Šuto”, vēderdeju grupa un muzikāli dziedošā apvienība „Buļceņas”.
 
Ar gandarījuma sajūtu pavadījām šo vakaru, jo Engurē ir tik daudz pozitīvu, aktīvu un radošu cilvēku. Un aicinām ikvienu izteikt savas domas par to, kurš vēl būtu pelnījis Zušuciema Gada balvu. Paldies visiem, kas palīdzēja šim pasākumam notikt! Bez jums Engures vārds neskanētu tik skanīgi. Lai notikumiem bagāts 2015.gads!
 
Vita Multiņa
Engures kultūras nama
Mākslinieciskās daļas vadītāja
 
Foto: Andris Jermuts
 
 

<< Atpakaļ