Engures novads

Burāšanas sezonu atklāj Dānijā05-03-2013

Aizvadītās nedēļas nogalē, 2. – 3. martā, šī gada burāšanas sezonu atklāja mūsu Engures novada jaunais burātājs Toms Fišers-Blumbergs, kurš piedalījās Dānijas jahtu būvētāja Winner organizētajā jauniešu treniņnometnē “Team Winner Clinic 2013″. Uz šo nometni bija ieradušies 22 jaunie burātāji no Dānijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Somijas, Anglijas, Irijas, Maltas, Šveices un Latvijas. Kopā no Latvijas piedalījās trīs jaunieši. Nometnes galvenais treneris bija 1994. gada Eiropas čempions “Optimist” klasē – Jess Andersons.


Šī nometne tiek organizēta labākajiem valstu jaunajiem Optimist klases burātājiem, kuriem vienlaicīgi ir iespēja savā īpašumā iegūt jaunākā modeļa Winner ražoto “Optimist 3D” jahtu. Visi nometnes dalībnieki uz gadu ir kļuvuši par Winne World Team 2013 komandas locekļiem, kuriem tiek sniegts tehniskais un arī teorētiskais atbalsts no Winner Team. Jaunieši gūst pieredzi kopīgās treniņnometnēs, kuru laikā ir iespēja arī apmainīties ar iegūto pieredzi jauno jahtu vadīšanā.

Pirmā diena pagāja skarbos apstākļos. Vēja stiprums pēcpusdienā pieauga līdz 10 – 12 metriem sekundē. Gaisa temperatūra nepakāpās augstāk par + 5 grādiem un ūdens temperatūra visu laiku bija + 2 grādi. Stiprajā vējā Tomam divas reizes neizdevās noturēt laivas vadību un sekoja apgāšanās ar peldēšanos, bet tas tomēr netraucēja pilnvērtīgi izturēt treniņus līdz vakaram. Sestdienā jaunieši uz ūdens pavadīja trīs stundas rīta treniņā un vēl pusotru stundu pēcpusdienā.

Vakarā treniņnometnes organizētāji – optimist klases jahtu “Winner” ražotāji – uzaicināja visus dalībniekus uz ražotni, kur bija iespēja iepazīties ar optimist laivu ražošanas procesu no paša sākuma līdz gatavai laivai. Ražotnes vadītājs rūpīgi izskaidroja visu procesa būtību un atbildēja uz jauniešu jautājumiem.

Svētdiena pienāca ar daudz labvēlīgākiem laika apstākļiem priekš veiksmīga treniņprocesa. Vēja stiprums pieturējās 4 – 5 metri sekundē un spīdēja saulīte. Tikai gaisa un ūdens temperatūras negribēja pakāpties uz augšu. Atkal tika aizvadītas rīta un pēcpusdienas treniņsesijas, katra divu stundu garumā. Treniņnometne tika noslēgta ar savstarpēju sacensību dienas izskaņā. Vakarā nometne tika noslēgta ar kopēju sapulci, kuras laikā tika analizēts nometnē paveiktais un dalībnieki atvadījās, lai jau drīzumā atkal tiktos, bet jau kā konkurenti dažādās regatēs visas sezonas garumā.

Ar šo treniņnometni Toms ir uzsācis gatavošanos Latvijas Jaunatnes olimpiādei, kura notiks šī gada jūnijā Liepājā.  Toms ir sasniedzis nepieciešamo vecumu, lai pirmo reizi varētu pārstāvēt Engures novadu burāšanā. Tālāk ir plānotas treniņnometnes Slovēnijā marta beigās un Lietuvā maija sākuma, kā arī drīzumā tiks uzsākti aktīvie treniņi uz ūdens tepat Latvijā līdzko ledus jūrā būs izkusis un laika apstākļi kļūs piemēroti.

Jahtklubs Engure
 

<< Atpakaļ