Engures novads

Engures burātāji aizvadījuši veiksmīgus startus starptautiskos mačos12-05-2015

2015. gads jaunajiem burātājiem no jahtkluba Engure iesākās ar divām starptautiskām regatēm. Pirmā regate bija Junioru Pasaules Čempionāts Ledusburāšanā 2015 (Junior World Ice Sailing Cup 2015) un notika laikā no 16. līdz 19. februārim Lietuvas pilsētā Šauļos.

Sākotnēji regate tika plānota Zviedrijā, bet nepiemērotu ledus apstākļu dēļ Skandināvijā, regate tika pārcelta uz Lietuvu. No jahtkluba Engure regatē piedalījās Leila Helga Sāra Tolstika un Toms Fišers-Blumbergs. Uz regati plānoja doties arī Ričards Jurciņš, bet veselības problēmas īsi pirms došanās uz regati piespieda Ričardu izlaist Pasaules čempionātu. Jauniešus uz čempionātu pavadīja trenere Ilze Ledauniece.
 
Pasaules čempionātu Ledusburāšanā jauniešiem katru gadu organizē kāda no Ziemeļeiropas vai Ziemeļamerikas valstīm. Šajā sezonā čempionāta rīkošana bija uzticēta Zviedrijai.
 
Laika apstākļi Lietuvā bija ļoti vējaini un pēdējā dienā mijās arī ar lietu. Jauniešiem bija diezgan jāpacenšas, lai tiktu galā ar vēju un ledus apstākļiem distancē. Abi jahtkluba Engure audzēkņi veiksmīgi tika galā ar visiem startiem. Toms izcīnīja 23. vietu un Sāra izcīnīja 31. Vietu kopvērtējumā. Un meiteņu konkurencē ierindojās XX vietā no XX meitenēm. Kopā Pasaules čempionātā piedalījās 41 dalībnieks no septiņām valstīm.
 
Piecas nedēļas vēlāk, 29. martā, jahtkluba audzēkņi devās ceļā uz Itāliju kur Gardas ezerā piedalījās pasaulē lielākajā Optimist klases regatē Garda Optimist Meeting 33. Regate notik laikā no 01. aprīļa līdz 05. aprīlim. No jahtkluba Engure, treneres Ilzes Ledaunieces vadībā, regatē piedalījās Leila Helga Sāra Tolstika, Samanta Leitāne, Loreta Amsila, Ričards Jurciņš, Emīls Haralds Amsils un Kārlis Dubra.
 
Garda Optimist Meeting regatta notiek katru gadu Gardas ezerā vienlaicīgi ar Lieldienām un ir atpazīstama kā Ginnesa rekordu grāmatā ierakstīta regate, kurā vienlaicīgi pirms trīs gadiem uz starta izgāja vairāk nekā 1100 vienas klases jahtas.
 
Pirms trīs gadiem šajā regatē piedalījās cits engurnieks Toms Fišers-Blumbergs. Pirmajā sacensību dienā notika sacensības starp labākajiem katras valsts pārstāvjiem – Country Cup, kurā Latviju pārstāvēt bija izvirzīta jahtkluba Engure burātāja Leila Helga Sāra Tolstika. Country Cup regatē piedalījās pārstāvji no 23 valstīm un Sāra izcīnīja augsto 10. vietu. Pārējās četras sacensību dienas visi jaunieši piedalījās startos savās grupās. Vecākā dalībnieku grupa tika sadalīta piecās apakšgrupās un jaunākie burātāji bija sadalīti divās apakšgrupās. Laika apstākļi pirmās trīs sacensību dienas bija atbilstoši kalnu ezeram - katru dienu vēlā pēcpusdienā sāka pūst ezera vējš, kurš sasniedza vēja ātrumu virs 10 metriem sekundē. Stiprā vēja dēļ jaunākajiem burātājiem pirmajā sacensību dienā starti tika atcelti. Kopā četrās sacensību dienās tika aizvadīti vecākajā grupā deviņi starti un jaunākajā grupā seši starti. Kopvērtējumā jaunieši ieņēma attiecīgi savās grupās Leila Helga Sāra Pērļu grupā 31. vieta, Samanta Leitāne Pērļu grupā 38. vietu, Loreta Amsila Pērļu grupā 81. vietu, Ričards Jurciņš Sudraba grupā 26. vietu, Emīls Haralds Amsils Sudraba grupā 42. vietu un Kārlis Dubra Sudraba grupā 44. vietu. Šogad regatē kopā piedalījās 863 dalībnieki no 31 valsts.
 
Šī regate jaunajiem burātājiem bija pirmā šāda mēroga starptautiska regate un sniegums ir vērtējams kā labs. Jo īpaši gribētu uzsvērt jaunāko dalībnieku Ričarda, Emīla un Kārļa sniegumu. Jaunieši droši devās ezerā stiprajā vējā un bija gatavi startēt, un baudīja burāšanas prieku arī laika apstākļos, kuri tika novērtēti kā nepiemēroti jaunākajai grupai un tiesneši, stiprā vējā dēļ, startus atcēla. Arī meitenēm neklājās viegli stiprajā vējā. Bija jācīnās ar vēju un viļņiem, un jāliek lietā visas savas zināšanas, prasmes un iemaņas, lai tiktu līdz starta vietai un piedalītos braucienos. Kalnu ezera vējš bija kārtīgs pārbaudījums patreizējām spējām un iemaņām, un arī laba prakse un neatņemama pieredze turpmākajiem startiem dažāda mēroga regatēs. Patreiz turpinam gatavoties nākošajām regatēm un jau aprīļa beigās jaunieši dosies uz Lietuvas pilsētu Nidu, lai piedalītos Lietuvas burāšanas kausa posmā kas vienlaicīgi būs arī atlases sacensības par iespēju piedalītīs Pasaules Čempionātā Polijā šī gada augusta beigās. Pateicamies par atbalstu bērnu vecākiem, Dobeles Dzirnavniekam un Engures novada domei. Ar Jūsu atbalstu jauniešiem tika sagādāta iespēja doties uz sacensībām un gūt pieredzi liela mēroga starptautiskā regatē.
 
 

<< Atpakaļ