Engures novads

FOTO: Engures ezers apskriets!10-03-2015

7.marta rīts, pavisam netālu aiz Engures robežas pie pagrieziena uz Rideļiem pulcējas itin prāvs bariņš ļaužu, kuri šeit ieradušies tikai viena mērķa vadīti – apskriet visu vai arī tikai daļu Engures ezera.

29 skrējēji un 1 suns atsaucies Martas Zumbergas un Mārtiņa Puriņa [VSK Noskrien] idejai – apskriet lielākos Latvijas ezerus! Ja Martai šis jau ir septītais apkārt apskrietais no desmit lielākajiem Latvijas ezeriem, tad Latvijas trešais lielākais ezers var lepoties ar pagaidām visprāvāko skrējēju - pavadītāju pulku šīs zib-skrējienu sērijas ietvaros! Skrējēju vidū manījām pārstāvjus gan no Siguldas, Tukuma, Talsiem, gan Rīgas. Arī tukumnieces – Karīna Helmane un Anita Liepiņa, braši pārstāvēti bija arī biedrības „Engures sportam” dalībnieki.
 
Veikuši aptuveni 25 km gar ezera baudāmāko jeb Austrumu krastu Mērsragā skrējienu pameta daļa tā atbalstītāju, tai skaitā nenogurstošais Engures kultūras un sporta dzīves dokumentālists – fotogrāfs Andris Jermuts, kuram šī bija pirmā tik gara skrējiena pieredze, vēl daži skrējienu pameta Ķūlciemā, bet 14 skrējēji plecu pie pleca paveica ieplānoto un pēc aptuveni 58 km veikšanas finišēja tur, kur pirms vairāk, kā nepilnām 7 stundām sākuši!
 
Pasākuma kopējo atmosfēru visprecīzāk raksturo tā dalībnieka Artūra Jermolova teiktais: „Kopā ar Engures sportam apskrējām apkārt Latvijas 3. lielākajam ezeram. Fizkultūra 7 stundu garumā, izcila pirtiņa, pīlādžu uzlējums un laikam jāatzīst netipiska kurzemnieku viesmīlība. Sports. Miers. Draudzība.”
 
Atmiekšķējuši savus nogurušos muskuļus „Engures sportam” dibinātāja Ginta Freināta omulīgajā lauku pirtī, dažs jau aizpļāpājies tiktāl, ka gatavs atkal apsvērt piedalīšanos 107km skrējiensoļojumā Rīga-Valmiera, kas notiks 28.martā. Starta listē pamanāmi arī vairāki Engures un Tukuma novadu skrējēju īpatņu vārdi.
 
Rimants Liepiņš
Biedrība "Engures sportam"
 
 

<< Atpakaļ