Engures novads

"Engures Korsāri" – engurnieku lepnums07-06-2019

2018/2019 gada sezona Engures florbolistiem ir bijusi ļoti aktīva ar sīvām cīņām pilna, dažādās Latvijas pilsētās ( Ogrē, Rīgā, Talsos, Bauskā, Liepājā un Engurē). Šo 2018/2019 gada sezonu ir noslēguši ar lieliskiem rezultātiem. Kopā ir izspēlētas 37 spēles, no kurām 29 ir uzvarētas, 5 neizšķirts un tikai 3 zaudētas. Šajā sezonā no visas Latvijas piedalījās 19 komandas U8 grupā.

Latvijas Florbola čempionātā „Engures Korsāri” pārstāvot U8 grupu nelika vilties ne trenerim, ne  vecākiem, ne arī līdzjutējiem.  Sezonai noslēdzoties komanda tika pie kausa un medaļām.  Sezonas noslēgumā komandas treneris organizēja apbalvošanas pasākumu, kurā sumināja visu komandu un komandas labākos un prasmīgākos spēlētājus.  Šajā sezonā rezultatīvākais spēlētājs bija Aleksis Šērs, labākais uzbrucējs – Otto Ozols ( dzīvo Apšuciemā, Engures pagastā, bet mācās Rīgā. Liels prieks, ka florbolu spēlē tieši Korsāru komandā, nevis kādā Rīgas florbola komandā), labākais pēdējās līnijas aizsargs Klāvs Liepiņš un vārtsargs Toms Tramdahs.  

Apbalvošanas pasākumā, kas notika 19. maijā Engurē, tika iedibināta jauna tradīcija.  Rezultatīvākais spēlētājs tika pie ceļojošās „Matīsa balvas”, kas pēc katras sezonas ceļos pie nākošā rezultatīvākā spēlētāja.  Šosezon  tas bija Aleksis Šērs ar 64 gūtajiem vārtiem.  Matīss Fogelis ir Engures lepnums florbolā.  Engurnieks Matīss ar vienaudžiem uzsāka spēlēt florbolu pie treneri Sandija Kodoliņa. Šobrīd Matīss jau spēlē Latvijas izlasē U19.  Treneris jau 10 gadus trenē florbolu, sāka ar U14 komandu, kura izauga par U16.  Augstus rezultātus treneris ieguva ar U16 komandu 4 gadus regulāri braucot uz Tallinas florbola kausu, kurā izcēlās ar uzvaru pār somu komandu, kas pārsteidza pašus somus. 
Jaunieviestā tradīcija - ceļojošā „Matīsa balva”

Kopumā treneris Sandijs Kodoliņš trīs reizes nedēļā trenē 12 puišus  U8 grupā un  8 puišus un divas meitenes grupā no 4 – 6 gadu vecumam. 

Treneris Sandijs atklāja, kā komanda tika pie nosaukuma.  „Korsāri” ir teju 20 gadi, kad 2000. gadā Engurē bija vairākas futbola komandas, un tika nolemts veidot vienu komandu. Nosaukuma izvēlē lielu lomu spēlēja, tas, ka Engure atrodas pie jūras un korsārs ir jūras laupītājs, jeb pirāts. Futbola komanda ar laiku izjuka un veidojot florbola komandu, Sandijs atdzīvināja Korsāru komandas nosaukumu un tas atdzima par „Engures korsāriem”.

Spēlētāju lepnās mammas Mārīte un Vineta stāsta, ka dēli florbolu sākuši spēlēt jau no 5 gadu vecuma, mazliet patrenējoties trenerim Sandijam kopā ar vecākiem radās ideja dibināt florbola komandu U8 grupā.  Komandas sākumā pārsvarā visi bērni bija no 5 -  7 gadus veci, bet cīnījās U8 grupā. Pirmajā sezonā 2017/2018 no 17 komandām Engures Korsāriem negāja tik raiti, jo mazie florbolisti cīnījās ar gadu vecākiem spēlētājiem. Bet neskatoties uz to, gala rezultāts bija pārsteidzoši augsts. Šogad vecuma starpības nebija. 

Paši florbolisti ir ļoti aktīvi un bez florbola vēl apmeklē Engures mūzikas un mākslas skolu, dejo tautu dejas, dzied korī un bērnu popgrupā „JāņMārtiņi”, apmeklē vizuālās mākslas pulciņu, karatē pulciņu un protams spēlē arī citas sporta spēlēs, futbolu, volejbolu un basketbolu.  Brīvajā laikā braukā ar riteņiem, skrituļdēļiem un spēlē kendamu.  
"Engures Korsāri" ar saviem atbalsītājiem izbraukuma spēlē Liepājā

Mazās florbolistes Romija Kodoliņa un Jasmīna Amsila atklāj, ka treniņos vēl daudz esot jāmācās, jo neapmierina fakts, ka puiši ātri atņem bumbiņu, vēlētos, lai puiši būtu nedaudz draudzīgāki un ļautu ilgāk padzenāt bumbiņu.  Atbildot uz jautājumu „Kāds ir florbols?” jaunie sportisti saka, ka tas ir interesants, jautrs, ātrs, reizēm arī sāpīgs.  Protams, ka visvairāk mazajiem florbolistiem patīk gūt vārtus. 

Paldies sakām Engures novada domei, kas atbalsta mazos florbolistus, lai viņi varētu pilnveidot savas prasmes florbolā. Engures Korsāri no 01.07.2019 līdz 06.07.2019 piedalīsies „Arta Raituma Florbola skolas” rīkotajā vasaras nometnē Talsos. Šajā nometnē piedalīsies jaunie florbolisti no visas Latvijas. Nometnes mērķis celt bērnu meistarību un iemācīt izmantot katru mazāko iespēju gūt vārtus un atnest savai komandai uzvaru.

Engurnieki, vecāki un treneris Sandijs ar komandas pārstāvjiem Intaru un Mārtiņu lepojas ar komandu un tās ļoti augstajiem sasniegumiem, novēlēsim patīkamu vasaras atpūtu un veiksmīgu nākamo 2019/20 sezonu!
Ilze Steriņa
Engures korsāri” sezonas noslēguma pasākumā ar Matīsu Fogeli
 

<< Atpakaļ