Engures novads

Engures triatlona klubs noslēdz savu pirmo sezonu (+foto)03-09-2013

Engures triatlona klubs 31.augustā Ventspilī piedalījās triatlona sezonu noslēdzošajās sacensības - Latvijas atklātais cempionāts un „Baltijas Jūras kausa” izcīņa triatlona sprinta distancē, tādējādi noslēdzot savu debijas sezonu šai nebūt ne vieglajā izturības sporta veidā.

Sacensībās piedalījās gandrīz visi Latvijas spēcīgākie sprinta distances meistari, kā arī sportisti no Lietuvas, Polijas un Turcijas. Ventspils sacensības ir vienīgās Baltijā, kurās peldēšana notiek atklātā Baltijas jūrā. Šoreiz viļņi nebija tie milzīgākie, bet šo rindu autoram starta burzmā, mēģinot paspraukties garām pirmajai bojai, savu jūras ūdens litru nācās norīt tāpat!
 
Pamatsacensībās (750m peldēšana + 20km riteņbraukšana + 5km skriešana), kurās tika izcīnīts Latvijas čempiona tituls, vīriešiem pārliecinoši uzvarēja viens no Baltijas labakajiem triatlonistiem Andrejs Dmitrijevs, savukārt mūsu novada spēcīgākais atlēts milzkalnietis Aivars Mozulis ierindojās 33.vietā, savā vecuma grupā V40 finišējot 4., ķesterciemnieks Rimants Liepiņš – 36.vieta kopvērtējumā un 6. – savā vecuma grupā V40.
Tautas klasē jeb minisprinta distancē mūsējiem veicās vēl labāk – engurnieks Gints Freināts 19.vietā, ķesterciemnieks Mārtiņš Gūtmanis - 28.vietā, tukumnieks Viesturs Driķis - 38.vietā, tukumniece Liene Kokina – 50.vieta. Bērnu sacensībās Ernests Gūtmanis finišēja 5.vietā.
 
Jāatzīmē, ka Engures triatlona kluba komanda (M.Gūtmanis, G.Konošonoks, R.Liepiņš) augusta sākumā piedalījās arī Rīgas triatlona sacensībās, kas vienlaikus bija arī Baltijas kausa posms, komandu stafetē, ieņemot 17.vietu no 29 startējušajām komandām!
 
Pirmajai sezonai nepavisam nav slikti, lēnām un pamazām ir apjausts, kas tas vispār ir triatlons, kā būtu jāuzvedās sacensību laikā, kāds papildu ekipējums nepieciešams! Prieks, ka pirmo sacensību eiforija nav gājusi mazumā un kluba dalībnieki turpina aktīvi gan trenēties, gan piedalīties sacensībās! Tāpat savā vidū gaidīsim arī citus tuvāko novadu šī sporta veida entuziastus, jo rudens – ziemas periodā priekšā smags izturības bāzes sagatavošanas treniņprocess komandas nekronētā galvenā trenera un fizioterapeita Ginta Konošonoka vadībā, lai nākamsezon sacensībās solis būtu vēl raitāks! Būtu laiks pamēģināt spēkus arī kādā no garākām distancēm - nopietnāki un mums tuvākie vidējo distanču triatlona mači notiek Igaunijā Valgā un Tartu. Kopā jautrāk!!
 
Lai arī triatlona sezona beigusies, sacensības šim gadam netrūkst – kluba biedri plānojuši piedalīties gan Latvijas riteņbraucēju Vienības velobraucienā, gan Tartu velomaratonā, SEB MTB maratona posmā Tukumā, pirmoreiz plānots pieveikt Siguldas kalnu maratona trasi krosa distancē.
 
Izturību, sportisku niknumu un saprotošas ģimenes! Jo aktīvi pievēršoties izturības sporta veidiem, vecās žaketes un džinsenes Jums, diemžēl, vairs nederēs...
 
Rimants Liepiņš
Biedrība „Engures sportam”
 
 

<< Atpakaļ