Engures novads

Engurniece Sāra Tolstika izcīna Pasaules jauniešu čempiones titulu ledusburāšanā22-02-2016

Aizvadītajā nedēļā Pērnavā notika Pasaules čempionāts ledusburāšanā jauniešiem DN un Ice-Optimist klasēs. Engurniece Sāra Tolstika meiteņu konkurencē ieguva 1. vietu, bet kopvērtējumā ierindojās 6. vietā.

Šajā sezonā par pasaules čempionāta ledusburāšanā norises vietu bija izvēlēta Pērnava. Bet nelabvēlīgo ledus apstākļu dēļ čempionāts pārcēlās uz Igaunijas vidieni un notika uz Vortsjarv ezera. No jahtkluba Engure uz sacensībām devāmies četru dalībnieku sastāvā.
 
Svētdienas vakarā Igaunijā ieradās Leila Helga, Sāra Tolstika, Loreta Amsila un Ričards Jurciņš un pirmdienas vakarā pievienojās arī Rihards Pļaviņš.
 
Pirmdiena bija oficiālā treniņu diena un arī reģistrācija sacensībām. Vēja trūkuma dēļ un arī slikto ledus apstākļu dēļ pirmdienā treniņbraucieni nenotika. Otrdienas rītā visi jau pulcējās ezera krastā uz atklāšanu. Pēc atklāšanas ceremonijas tiesneši paziņoja, ka nelabvēlīgo ledus apstākļu dēļ pirmajā oficiālajā sacensību dienā starti tiek atcelti. Silto laika apstākļu dēļ uziešana uz ledus bija kļuvusi bīstama. Pēc prognozes naktī bija gaidāms sals un līdz ar to arī labvēlīgāki ledus apstākļi turpmākajās dienās.
 
Trešdienas rītā termomerta stabiņš bija noslīdējis sešus grādus zem nulles. Retie zemie mākoņi solīja labvēlīgu vēju un, pēc laika apstākļu prognozes, pēcpusdienā bija gaidāma saulīte. Pirmais starts tika dots 11:00. Mērens vējš visas dienas garumā 3 – 5 m/s. Kopā tika veikti četri braucieni DN un Ice-Optimist klasēs. Vēja stiprums saglabājās pirmajos trijos brauienos, bet ceturtajā braucienā vējš samazinājās. Vislabāk veicās Sārai, kas pirmajos divos brauceinos ierindojās 4. vietās, trešajā brauceinā 9. vieta un ceturtajā braucienā lēnajā vējā 22. vieta – kopvērtējumā 9. vieta. Loretai 32., 29., 29. un 27. vietas un kopvērtējumā 30. vieta. Ričardam 29., 31., 21. un lēnajā vējā DNF – kopvērtējumā 31. vieta. Rihardam pirmajā dienā 26., 26., 28. un arī lēnajā vējā DNF – kopvērtējumā 33. vieta.
 
Pa nakti atkal labi piesala un ceturtdienas rītā arī vējš bija palicis stiprāks. Pirmais starts 11:00. Uz ezera ieradāmies laicīgāk, lai varētu pārbaudīt inventāru stiprāka vēja apstākļos. Šodien vējš brāzmās sasniedza 7-8 m/s. Jaunieši devās treniņbraucienā un stiprākā brāzmā Loretas laivai neizturēja masta stiprinājums un masts kreicē nokrita. Līdz statam vēl bija palicis pietiekami daudz laiks, lai paspētu salabot mastu un nostāties uz starta līnijas. Otrajā dienā jaunieši savas pozīcijas neatdeva un pat izdevās pakāpties augstākās vietās. Drosmīgi cīnījās Rihards, kurš vairākas reizes nesavaldīja stiprajā vējā laivu un izkrita no tās. Bet cīnītāja gars lika sēsties atpakaļ laivā un turpināt sacensības. Sāra turpināja nostiprināt savu atrāvienu no tuvākās konkurentes meiteņu ieskaitē un arī pakāpās kopvērtējumā uz sesto vietu.
 
Kopvērtējumā jaunieši izcīnīja sekojošas vietas. Sārai augstā 6. vieta kopvērtējumā un Pasaules čempiones tituls meiteņu ieskaitē. Ričardam 28. vieta. Loretai 30. vieta un 4. vieta meiteņu ieskaitē. Rihardam 31. vieta.
 
Paldies trenerim Gatim Krauklim par paveikto gatavojoties ar jauniešiem sacensībām un par ieguldīto darbu inventāra sagatavošanā. Paldies arī jauniešu vecākiem par atbalstu gan klātienē, gan uzmundrinot no mājām.
 
Jahtklubs “Engure”
 
 
 

<< Atpakaļ