Engures novads

FOTO: Apbalvo Engures novada skolas par aktīvu dalību Lattelecom Rīgas maratona Skolu kausā 201830-08-2018

Sagaidot jauno mācību gadu, Izglītības un zinātnes ministrijā tika godinātas 2018. gada Lattelecom Rīgas maratona sportiskākās un aktīvākās skolas. Pateicoties Rīgas domes un Latvijas Sporta federāciju padomes atbalstam, skriešanas prieku maratonā baudīja 2500 skolēnu no visas Latvijas, sacenšoties "Latvijas Skolu kauss 2018" izcīņā.

Atzinības un apbalvojumus saņēma gan labākās skolas no Rīgas un Latvijas, gan skolotāji, kuri uz svētkiem pulcējuši kuplāko un ātrāko skolēnu skaitu. Tostarp, godināja arī Engures vidusskolu un Smārdes pamatskolu. No Engures vidusskolas balvu saņēma sporta skolotāja Indra Krēgere, bet Smārdes pamatskolu apbalvošanā pārstāvēja Engures novada sporta organizators Sandis Čilipāns, kurš aktīvi strādā ar Smārdes skolēniem.
 
Aigars Nords, pasniedzot balvu Engures vidusskolai īpaši piebilda: "Engurnieki - vieni no lojālākajiem, skrien kopš 2016.gada, kad aizsākām skolēnu čempionātu.”
 
Tradīcija skolām un skolēniem sacensties savā starpā un piedalīties skriešanas svētkos par pazeminātu dalības maksu tika iedibināta jau 2008. gadā, aicinot Rīgas skolēnus cīnīties par Rīgas Skolu kausu. Kopš 2016. gada ar Latvijas Sporta federāciju padomes atbalstu kausa izcīņā tika aicināti piedalīties skolēni ne tikai no Rīgas, bet arī no visas Latvijas. Plašajā un vienotajā Latvijas Skolu kausā piedalījās 2500 skolēni no visas Latvijas – 1500 skolēni no Rīgas skolām un 1000 skolēni no citām Latvijas pilsētām.
 
“Šodien, tā ir iespēja vēlreiz visiem atgādināt, ka regulāras fiziskās aktivitātes ne tikai padara interesantāku skolas ikdienu, bet arī norūda, uzlabo sekmes un ieaudzina tādu rakstura iezīmi kā censties būt labākajam. Un to jūs esat pierādījuši, piedaloties savu spēju un rakstura izturības pārbaudē, sasniedzot labus rezultātus Lattelecom Rīgas maratonā. Novēlu, lai Rīgas maratons turpina augt un, iespējams tieši aktīvā un kuplā skolu jaunatnes dalība skriešanas svētkos, ļaus sasniegt pasaules maratonu zelta līgu", sacīja Kārlis Šadurskis, profesors, izglītības un zinātnes ministrs.
 
LSFP prezidents Einars Fogelis pauda vēlēšanos Latvijas lielākos skriešanas svētkus padarīt pieejamus ikvienam bērnam un pusaudzim visā Latvijā. "Mīlēt sportu iespējams iemācīties tikai caur pozitīvām emocijām un skriešana cauri Rīgas centrālajām ielām plecu pie pleca ar saviem klases biedriem un vēl vairākiem desmitiem tūkstošu skrējēju ir labākā sporta stunda, kādu varu iedomāties. Tādēļ no mūsu puses bija ļoti svarīgi dod šo iespēju ne tikai rīdziniekiem, bet jauniešiem no visas Latvijas,” sacīja Fogelis.
 
Novēlam visiem Latvijas skolēniem veiksmīgu, sportisku un aizraujošu
nākamo mācību gadu!
 
Lattelecom Rīgas maratona Latvijas Skolu kausa apbalvošanas ceremonijas dalībnieki.
 
Skats no Latvijas Skolu kausa 2018 apbalvošanas pasākuma.
 
Lattelecom Rīgas maratona Latvijas Skolu kausa uzvarētāja. No kreisās: Einars Fogelis (LSFP), Dina Vīksna
(Rīgas dome), Līga Spuriņa (Rīgas Centra Humanitārā vsk.),Kārlis Šadurskis(Izglītības un zinātnes ministrs),
Aigars Nords (Lattelecom Rīgas maratons).
 
 
 
Par Latvijas Skolu kausa rezultātiem lasiet vairāk ŠEIT:
 
Foto: Renārs Koris
 

<< Atpakaļ