Engures novads

FOTO: Ar lielu iedzīvotāju interesi Engurē aizvadīta Sniega diena17-01-2016

Sestdien, 16. janvārī, visā Latvijā notika sportiskais Sniega dienas virpulis. Ar Engures pagasta pārvaldes un biedrības "Engures sportam" atbalstu Sniega diena risinājās arī Engures pagastā, pulcējot iedzīvotājus uz hokeja un distanču slēpošanas aktivitātēm.

16.janvārī tika oficiāli atklāta jaunā sezona Engures hokeja laukumā, kas turpinājās ar atraktīvām stafetēm bērniem un pieaugušajiem ar ātrslidošanas un hokeja elementu izpildīšanu, bet noslēdzās ar zibensturnīru hokejā.
 
Ja ar hokeju engurnieki slimo jau izsenis, tad ar distanču slēpošanu nodarbojas vien retais. Arī sacensības distanču slēpošana Engurē, šķiet, nebija notikušas kopš padomju gadiem! Šī situāciju gan ir mainīta, jo „Sniega dienas Engurē” Engures stadionā notika sacensības distanču slēpošanas sprintā.
Sacensību pirmā kārta:: katrs dalībnieks izlozes kārtībā neatkarīgi no vecuma grupas veica 1 apļa (400m) slēpojumu brīvajā stilā. Sacensību finālos iekļuva 4 ātrākie:: bērni, jaunieši un seniori veica 1 apļa (400m) distanci ar kopēju startu, kamēr pieaugušie veica 2 apļu (800m) distanci.
 
Atpūtas komplekss „Milzkalns” visiem interesentiem nodrošināja bezmaksas slēpošanas inventāra nomu, arī dalība sacensībās – bez maksas. Paldies arī pagasta senioriem, kuri gādāja par to, lai visas dienas garumā būtu iespējams sasildīties pie ugunskura, baudīt tēju, cepumus un siltu zupu.
Sacensību rezultāti:
 
Bērni [līdz 10 gadu vecumam]:
1.Emīls Reinfelds
2.Kārlis Liepiņš
3.Gustavs Gronskis
 
1.Kate Freināte
2.Lizete Ošiniece
 
Jaunieši [līdz 14 gadu vecumam]:
1.Krišs Liepiņš
2.Markuss Ķīsis
 
1.Lote Freināte 
2.Līga Belerte
 
Pieaugušie [21-40 g.v.]:
1.Mārtiņš Gūtmanis
2.Gints Freināts
3.Māris Čivčišs
 
1.Gunita Kodoliņa
2.Katrīna Liepiņa
3.Santa un Arnita Freinātes
 
Seniori [41+]:
1.Guntars Mankus
2.Rinalds Gronskis
3.Oskars Kambala
 
1.Aija Bautre
2.Dace Rezevska
3.Kristīne Zara
 
Pasākumu „Sniega diena Engurē” organizēja Engures pagasta pašpārvalde sadarbībā ar sporta klubu „Engure”, biedrību „Engures sportam” un Latvijas slēpošanas savienību.
Šā gada 17.janvārī gan visā pasaulē, gan arī vairākās vietās Latvijā ar daudz un dažādiem pasākumiem tika svinēta “Pasaules Sniega diena 2016”, dodot lieliem un maziem iespēju iepazīt un arī izmēģināt visdažādākās aktivitātes uz sniega.
Pasaules Sniega diena ir Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) ikgadējs sniega festivāls, kas dod bērniem un viņu vecākiem iespēju iepazīt un arī izmēģināt visdažādākās aktivitātes uz sniega, radīt patīkamas atmiņas, kā arī iedvesmu turpināt nodarboties ar ziemas aktivitātēm arī nākotnē. Pasaules sniega diena ir kļuvusi jau par tradīciju, un tā norit daudzās vietās Latvijā janvāra trešajā svētdienā. Taču 17.janvāri nebūs vienīgā diena, jo vairākās vietās Latvijā Sniega dienas pasākumi norisināsies arī piektdien un sestdien, tātad trīs dienu garumā. Pasaules sniega diena kļūst par iecienītu pasākumu, un šogad tā svinēs pusapaļo jubileju, jo tiks organizēta piekto reizi.
 
 
 
Foto: Kristaps Zaļkalns
 

<< Atpakaļ