Engures novads

FOTO: Biedrība Engures sportam saņem Gada balvu sportā 201710-01-2018

Ja iepriekš vēstījām par novadnieku panākumiem zivsaimniecībā un lauksaimniecībā, vairākiem Engures novada uzņēmējiem izpelnoties Valsts mēroga apbalvojumus "Lielajā lomā 2017" un "Sējējā 2017", tad šoreiz varam lepoties ar izcilu novadnieku sasniegumu sportā - biedrības Engures sportam rīkotais ainaviskais taku skriešanas seriāls "Stirnu buks" saņēmis Latvijas gada balvu sportā!

2017. gada 21. decembrī kinoteātrī "Splendid Palace" notika "Gada balvas sportā 2017" balvu pasniegšanas svinīgā ceremonija.
 
"Stirnu buks" saņēma balvu kā Gada notikums tautas sportā. Tagad droši varam teikt - Engure var sacensties ar Rīgu, jo pērn šo balvu pirmo reizi saņēma prestižais "Rīgas maratons".
 
Jāatzīmē, Stirnu buks aizsākās Milzkalnē kā simbolisks veltījums Baltijas ceļa 25 gadu piemiņai. “Stirnu buka” sacensību tradīcija tika iedibināta 2014. gada augustā, kad kopā ar Engures novada pašvaldību Šlokenbekas muižā tika noorganizēts pirmais skrējiens “Āžu kalna Stirnu buks”. Ņemot vērā lielo dalībnieku interesi par taku skriešanu, “Stirnu buks” no vienām sacensībām izauga par mačiem visa gada garumā. Nu jau biedrības "Engures sportam" kontā ir noorganizētas 20 (!) Stirnu buka sacensības visā Latvijā.
Tagad "Stirnu buks" ir taku skriešanas seriāls 7 posmos, kas 2017. gadā katrā posmā pulcēja ap 2000 dalībnieku, taču sezonas gaitā savus spēkus taku skriešanā izmēģināja vairāk ne kā 7000 sportot gribētāju. Pasākums ir ieguvis lielu popularitāti un tā dalībnieku skaits pieaug gadu no gada.
 
Sveicam biedrību "Engures sportam" un tās vadītāju Rimantu Liepiņu (attēlā) ar izcilo panākumu!

Kristaps Zaļkalns
 
Foto: https://www.facebook.com/latvijasgadabalvasporta/
 

<< Atpakaļ