Engures novads

FOTO: Engures novadu sasniedz Pasaules miera skrējiena lāpa09-08-2016

Pirmdien, 8. augustā, paužot vienotību un sadraudzību, Engures novadu sasniedza Pasaules miera skrējiena (Peace run) lāpneši. Smārdes pagastā daudznacionālo komandu sagaidīja Engures novada iedzīvotāji un pievienojās skrējienam, kopīgi veicot distanci no pagrieziena uz Klapkalnciema līdz Šlokenbekas muižai.

Šlokenbekas muižā ikvienam bija iespēja paturēt rokās lāpu un ielikt tajā savu labo domu. Ikviens no mums var mainīt pasauli, sākot ar sevi.
Muižā notika kopīgā fotografēšanās un vienošanās Miera skrējiena himnā.
 
Engures novada Domes priekšsēdētājs Gundars Važa svinīgi nodeva lāpu tālāk kaimiņnovada hokeja kluba jauniešiem, kuri lāpas ceļu turpināja uz Tukuma pilsētu. Jāpiezīmē, lāpa viesojas visās Eiropas valstīs, veicot 24 000 km garu distanci.
 
 
Uzziņai!
No 2016. gada 6. līdz 11. augustam Miera skrējiena – Peace Run – Eiropas posma ietvaros Latvijā viesojas daudznacionālā skrējēju komanda, kas no 2016. gada februāra vairāk nekā astoņu mēnešu garumā ar miera lāpu apceļos visas Eiropas valstis, veicot ap 24 000 km garu distanci.
Šis skrējiens ir kā simboliska vēsts ar skriešanas starpniecību paust vienotību un sadraudzību starp dažādu tautību un pārliecību cilvēkiem. Tas nav komerciāls vai politisks projekts, un tā organizatori darbojas pēc brīvprātības principiem.
Savā ceļā skrējiens pieskaras miljonu cilvēku dzīvēm. Skrējēji apmeklē tūkstošiem apdzīvoto vietu un tiekas ar tūkstošiem vietējo iedzīvotāju, no rokas rokā nododot lāpu un daloties ar savu iedvesmu un sapni par labāku pasauli. Skrējēji apmeklē skolas, interešu un skrējēju klubus, kā arī vietējās un valsts varas institūcijas – visus, kas jūtas iedvesmoti tikties ar komandu un piedalīties savu iespēju robežās.
 
VISAS BILDES ŠEIT: https://failiem.lv/u/uztwjgpp
 
 

<< Atpakaļ