Engures novads

FOTO: Engures skolēni skrien “Lāčplēša krosā” un citās sacensībās03-11-2015

Engurē nevienam vairs nav noslēpums, ka vidusskolas jaunieši ir manāmi aktīvi un visu rudeni, tai skaitā brīvdienās, piedalās dažādās skriešanas sacensībās.

Pavisam droši varam teikt, ka skriešana Engures vidusskolā nu jau ir “nacionālais sporta veids”. Pirmās sacensībās bija 27.septembrī Jūrmalas skriešanas svētki, tad sekoja 13. oktobrī rudens krosa sacensības starp Tukuma, Engures un Jaunpils skolām, bet sacensības patriotiskā garā tika noslēgtas 1. novembrī Rīgā- Lāčplēša krosā.
 
27. septembrī, Jūrmalas skriešanas svētkos no Engures vidusskolas piedalījās 40 aktīvi jaunieši, tai skaitā daži tās absolventi( Dāvis Kundziņš , Reinis Briedis u.c.). Lielākajai daļai jauniešiem jau ir skriešanas sacensību pieredze, bet 8 jauniešiem tās bija pirmās sacensības, bet ne pēdējās. Engures vidusskolas paši mazākie skolēni no 2. klases skrēja 1km un pat 5km, pārējie jaunieši 5km un 10km. Mūsu skolēni, protams, ir pieraduši un gribēja skriet garākas distances, bet organizatori maksimālo distanci spēja vien mums piedāvāt 10km. Engures vidusskolu pārstāvēja: Kārlis Liepiņš, Tomass Visockis, Raivis Ābele, Gustavs Gronskis, Ralfs Skuja, Kristers Liberts, Kristers Mierkalns, Ralfs Bite, Emīls Amsils, Roberts Dzirlanks, Intars Krauze, Dainis Jansons, Krišs Liepiņš, Jānis Puriņš, Alekss Zuke, Kristaps Ķīsis, Kristians Riekstiņš, Niks Kristaps Šmits, Paula Vilka, Viljams Lastovskis, Daniela Fogele, Lote Freināte, Dārta Karīna Momotkova, Samanta Leitāne, Dāvis Ziemelis, Daniela Lotocka, Klinta Freināte, Evita Kristovica,, Krista Zeltzaķe ,Krista Lukjanska, Anete Balode, Eimija Misjūro, Andīna Zandere, Linards Ruks, Roberts Rozenbergs, Matīss Fogelis, Kristīne Graudiņa, Brendons Graumanis. Pēc skrējiena jaunieši saņēma piemiņas medaļas un musli enerģijas batoniņus.
 
13. oktobrī Tukumā, kartingu trasē, notika ikgadējās rudens krosa sacensības starp Tukuma, Engures un Jaunpils skolām. Mūsu skolu kopumā pārstāvēja 25 sportisti. Godalgotas vietas izcīnija : visi no 8. A klases – Mārtiņš Velps 1.v. ( 1500m -6:35,54); 2.v.- Daniela Lotocka ( 1km- 5:05,62); 3.v. Elza Marta Bārbala ( 1km - 5:25,15);kā arī 3.v. 2.klases skolniekam Emīlam Bērziņam ( 500m- 2:22,24); bet turpat aiz trijnieka palika un 4.vietas izcīnīja: no 6.B Niks Kristaps Šmits ( 1km - 4:18,21); no 4.kl. Jānis Puriņš (500m - 2:03,62); no 6.B Paula Luīze Vilka ( 500m- 2:04,07); no 5.kl. Elīna Bērziņa ( 500m- 2:12,22); 5.vieta no 7.A Samantai Leitānei (1km- 4:47,48). Mūsu skolu vēl pārstāvēja un ieguva vērtīgu pieredzi: Dārta Karīna Momotkova, Monta Liberte, Marta Švāģere, Rūta Skujiņa, Zane Ozoliņa, Dāvis Ziemelis, Viljams Leo Lastovskis, Mikus Semeneņa, Rihards Turiščevs, Alekss Zuke, Roberts Nils Dzirlanks, Intars Krauze, Ralfs Skuja, Kristers Liberts, Kristers Mierkalns un Kārlis Liepiņš. Kopvērtējumā Engures vidusskola izcīnīja augsto 3.vietu.
 
1. novembrī Rīgā, Mežaparkā notika “Lāčplēša kross” ar dažādiem šķēršļiem distancē (“Melnā bruņinieku bedre”, “Kangara tīkls”, “Spīdalas slazds”, “Kokneša baļķis”, “Laimdotas laipa”). Engures vidusskola pieteica sacensībām 36 skolniekus, bet daži jaunieši nobijās no aukstuma, tāpēc ieradās 23. Liels paldies, tiem kas atrada laiku un piedalījās:Rūta Skujiņa, Emīls Bērziņš, Kristers un Monta Liberti, Ralfs Bite, Mārtiņš Zanders, Alekss Aleksandrs Zuke, Kristaps Ķīsis, Paula Luīze Vilka, Mareks un Krista Lukjanski, Mikus Semeneņa, Viljams Leo Lastovskis, Jānis Puriņš, Kristīne Graudiņa( iniciators piedalīties šajās sacensībās), Agnese Tohva, Dāvis Ziemelis, Anete Balode, Anna Zara, Krišs un Kārlis Liepiņi. Visaugstāko vietu 57 dalībnieku konkurencē izcīnija Anna Zara, kas kopvērtējumā ierindojās 14.vietā, bet savā grupā nopelnīja vietu uz goda pjedestāla- 3.v. Nedaudz, līdz vietai trijniekā pietrūka Dāvim Ziemelim- 4.v. no 37 dalībniekiem; Jānim Puriņam 9.v. kopvērtējumā (8.vieta savā grupā);Kristeram Libertam 16.vieta kopvērtējumā( 11.vieta grupā); Ralfam Bitem 25.vieta (15.vieta grupā) no 138 dalībniekiem. Jāatzīmē, ka vienīgais, kurš mūsu skolu pārstēvāja pieaugušo -5km distancē bija Krišs Liepiņš, izcīnot 63.vietu( 53.vieta grupā) no 168 dalībniekiem. Paldies jauniešiem par piedalīšanos un atsaucību.
 

<< Atpakaļ