Engures novads

FOTO: Kā Engures novada skolēni sportoja Klāgenfurtē!01-07-2016

15. jūnijā 44 Engures vidusskolas jaunieši kopā ar saviem skolotājiem, treneri un mammām devās uz sacensībām Austrijā, lai pārstāvētu savu novadu volejbolā (8 komandas!), peldēšanā un futbolā. Sacensības “United World Games” notika no 17. līdz 19. jūnijam Klāgenfurtē, Austrijā.

Engures jauniešiem šīs bija pirmās tik nopietnās starptautiskās sacensības. Mūsu skolēniem bija jāsacenšas ar jauniešiem no 50 dažādām pasaules valstīm. Engures novads turējās godam, iegūstot vērtīgu pieredzi un izcīnot arī augstas vietas savai valstij: volejbolā meitenēm labākā komanda no Latvijas bija U11, izcīnot 9.vietu (Lauma Balode, Andīna Zandere, Eimija Misjuro, Viktorija Gaile); U13 zēniem – 5. vieta (Mārcis Bērziņš, Niks Kristaps Šmits, Mikus Semeneņa, Kristians Riekstiņš); zaudējumu cīņā par 3. vietu piedzīvoja U13 puiši, paliekot sāpīgajā 4.vietā (Sandis Bērziņš, Kaspars Kronbergs, Krišs Liepiņš, Ričards Jurciņš). Engures vidusskolas U 11 zēni bija vienīgie savā vecuma grupā un saņēma piemiņas medaļas par drosmi spēlēt pie vecākiem jauniešiem (Filips Andersons, Roberts Nils Dzirlanks, Dainis Jansons). Mazo censoņu līdera lomu laukumā uzņēmās gan Markuss Ķīsis, gan Emīls Haralds Amsils, tāpat Anna Pļaviņa, Agnese Eniņa un Enia Stūre. Jāuzteic U17 zēnu un meiteņu grupu līderi: Kristaps Aizups un Katrīna Silva Mierkalne, kas uzņēmās līdera lomu gan laukumā, gan arī ārpus tā, neliedzot savus padomus arī jaunākajiem sportistiem un izceļoties ar augstu atbildības izjūtu pret uzticētajiem pienākumiem.
 
Vienīgais Engures vidusskolas pārstāvis peldēšanā bija Jānis Strupis, izcīnot augsto 6. vietu 50m kraulā un 8. vietu 100m kraulā. Jāpiemin, ka Jānim sacensības vēl nav beigušās un viņš šonedēļ piedalās FINA apstiprinātās sacensībās, kurās uzvarot, ir iespēja tikt uz Rio Olimpiskajām spēlēm. Turam īkšķus! Apvienotajiem Engures un Smārdes U10 futbolistiem (Emīls Bērziņš, Emīls Miķelsons, Emīli Krūmiņi, Dominiks Rodrigo Pastors, Mikus Čilipāns, Uvis Čilipāns, Mārcis Bērziņš, Rauls Bajārs, Kārlis Liepiņš) – dalītā 13.vieta.
 
Engures novadu volejbolā un futbolā pārstāvēja arī: Jānis Puriņš, Gustavs Dornis, Monta Liberte, Anna Marija Vārpiņa, Loreta Lana Matvejeva, Zane Kundziņa, Anna Zara, Laura Zēberga, Betija Līcīte, Erita Miķelsone, Evita Balode, Estere Loreta Lastovska, Dāvis Noviks, Klāvs Briedis, Emīls Gūtmanis, Roberts Rozenbergs, Jānis Antiņš.
 
Skolēniem atmiņā paliks arī gājiens lielajā stadionā, kur visi kopā sauca „Latvija, Latvija!” un dziedāja valsts himnu. Visa šī brauciena laikā Engures vidusskolas sportisti bija ļoti, ļoti vienoti un vadījās pēc saukļa – “Viens par visiem, visi par vienu!”
 
Šis brauciens notika, pateicoties ļoti daudziem cilvēkiem un amatpersonām: paldies Engures novada domei par atbalstu, Engures vidusskolai, Rimantam Liepiņam (kreklu dizains “Engures sportam”), A. Kalnozolam, Normundam Šēram (Latvijas fanu karogs), Engures bērnudārzam (Latvijas karodziņu atribūtika), bērnu vecākiem un pavadošajai grupai – Viktorijai Kronbergai, Simonai Balašovai, Nellijai Strupei, Dacei Balodei, Baibai Pļaviņai, trenerei Andromedai Bērziņai – par augstajiem sasniegumiem. Vislielākais paldies Sandim Čilipānam par iespēju piedalīties, dāvājot bērniem neaizmirstamas atmiņas un mirdzošas actiņas. Viens ir skaidrs – šo piedzīvojumu neaizmirsīs neviens! Engures jaunieši ar nepacietību gaida nākamo gadu, lai piedalītos atkal un sasniegtu vēl augstākus rezultātus!
 
Indra Krēgere
 
 

<< Atpakaļ