Engures novads

FOTO: Lustīgi aizvadīts Latvijas simtgadei veltītais Goda apļa skrējiens (un skaisti dabas skati!)16-04-2018

Svētdien, 15. aprīlī Engures novada piekrastē risinājās Latvijas 100 gadu jubilejai veltītais Goda apļa skrējiens Klapkalnciems-Apšuciems-Plieņciems-Ķesterciems-Engure, pulcējot piejūras ciema iedzīvotājus kuplā skaitā.

Katrā sacensību punktā dalībnieki tika lutināti gan ar vēderpriekiem, gan jūras dziesmām, teātri, runām un uzsaukumiem, stiprinot skrējējus turpināt distanci ar jaunu enerģijas lādiņu.
 
"Par tiem Latvijas 100!" atskanot starta šāvienam, ar šādu uzsaucienu Klapkalnciemā trasē devās pirmie 50 skrējēji. Distancē ar skrējējiem vienojās nūjotāji un riteņbraucēji.
 
 
Līkumojot pa kāpām, pludmali un meža takām raitā solī tika sasniegta Apšuciema skola, kur "simtgades svinētājus" sagaidīja gan leģendārie skolas sporta pedagogi, gan olimpietis Modris Liepiņš, kurš pievienojās skārējiem distances turpinājumā. Iestiprinājušies ar siltiem un aukstiem dzērieniem no pašu ciemu ārēm, uzkoduši pa pīrāgam, ar jauniem papildspēkiem trasē skrējēji devās Plieņciema virzienā.
 
Skaistie dabas skati un izcilie laika apstākļi neļāva pagurt trasē. Viens pīpis un Plieņciems jau bija klāt! Te dalībniekus sveica nākamie goda vārti un vietējie iedzīvotāji ar savām veltēm.
 
Nu jau krietni pasvīduši, skrējēji sasniedza Ķesterciemu. Slavenajā kuģu kapteiņu ciemā izskanēja ij "Pie jūras dzīve mana...", ij ģitārspēle ar varenu vizuālo noformējumu. Ķesterciema otrajā pieturas punktā kempingā-stāvlaukumā, uz teātra fona dalībniekiem bija iespēja iestiprināties ar gardajām Bērzciema zivīm. Mmm... Te mūsu zvejnieki tak ir garšas mākslinieki!
 
Kad bija atlicis pēdējais etaps līdz Engurei, dalībnieku skaits trasē jau sniedzās pāri diviem simtiem!!! Jā, katrs skrēja cik nu kājas nesa - cits distanci prieka pilns jau bija noslēdzis kādā starpfinišā posmā minētajos ciemos, taču baudpilnais temps ļāva ikvienam veikt vismaz vienu posmu.
 
Policijas eskorta pavadībā, Engurē tika veikti pēdējie 2 km. Finišā skrējējus sagaidīja orķestris. Urrrā!
Kopējais distances garums - 18 kilometri.
 
Skrējiena oficiālajā noslēgumā pasākuma dalībnieki pie Engures kultūras nama simboliski iestādīja priedi, kas kļuva par Goda apļa skrējiena simtgades jaunāko liecinieku. Par nākamajiem simts!
 
***
 
Engures pagasta pārvalde un Engures kultūras nams pateicas visiem, kas piedalījās LATVIJAS GODA APĻA pasākumu tapšanā. It īpaši paldies sakām Goda aļa skrējiena koordinatoriem, kas veltīja savu laiku skrējiena sagatavošanai un uzņēma skrējējus savā ciemā vai organizēja to sagaidīšanu kādā no pieturpunktiem. Pateicamies Ievai un Ivaram Grašiem, Mārai Dubmrei, Brigitai Raginskai, Līgai Novikai, Uģim Krauklim, Diānai Strazdiņai, Pēterim Davidenko, Oskaram Kambalam, Ivetai Celkartei, Rimantam Liepiņam, Normundam Šēram un visiem, kas viņiem palīdzēja un atbalstīja, lai kopā taptu saliedēts skrējiens, ciemošanās un ikvienā pagasta ciemā turpmāk kuplos Latvijas simtsgadē iestādīta priede!
 
 
Foto: Kristaps Zaļkalns un Andris Jermuts
 
 
 
 
 

<< Atpakaļ