Engures novads

FOTO: Vieglatlētikas dienā olimpiešu priekšā triumfē Milzkalnes sākumskola28-05-2018

Pirmdien, 28. maijā, Smārdes pamatskolas stadionā jau otro gadu risinājās Engures novada skolēnu vieglatlētikas diena, kurā tradicionāli spēkiem mērojās mazāko klašu skolēni - skolu 4. un 5. klases. Sacensību dalībniekus pagodināja Rio olimpisko spēļu dalībniece, soļotāja Agnese Pastare, kā arī mūsu puses olimpieši - Jānis Ozols un Modris Liepiņš, kurš vadīja sacensības.

Sacensības sākās ar svinīgo sportistu ienākšanu stadionā, paceļot mastā Engures novada karogu. Skolēnu pārstāvis no līdzšinējo čempionu komandas - Engures vidusskolas - visu sportistu vārdā nodeva zvērestu par godīgu cīņu, tāpat tiesnešu pārstāvis ar svinīgo solījumu par godīgu sacensību tiesāšanu. Pirms startiem, lai iekustinātu dalībniekus, divas skolnieces bija sagatavojušas muzikālu priekšnesumu sportistiem, izpildot trīs populāras dziesmas.
 
Pirms skolēni "kāpa starta blokos" visiem Vieglatlētikas dienas 2018 dalībniekiem bobslejists Jānis Ozols vadīja kopīgu iesildīšanos.
 
Milzkalnes sākumskolas, Smārdes un Lapmežciema pamatskolu un Engures vidusskolas skolēni sacentās 60m sprintā, 650m skrējienā, tāllekšanā, bumbiņas mešanā, olimpiskajā stafetē un, protams, soļošanā, ko enerģiski vadīja ogrēniete Agnese Pastare. 2014. gada Rio olimpisko spēļu dalībniece 20km soļošanā sievietēm apmācīja bērnus papēža-purngala tehnikā, koriģēja un uzmundrināja bērnus trasē, sniedzot vērtīgu apmācību. 
 
Visas komandas tika apbalvotas ar kausiem un naudas balvām skolām sporta inventāra iegādei. Par čempioniem kļuva Milzkalnes sākumsskolas audzēkņi, kuri izpelnījās arī Olimpiešu kluba fair play balvu par godīgu cīņu, ko pasniedza Pastare. Sīvā cīņā 2.vietu ieguva Smārdes pamatskola, bet pērnās Vieglatlētikas dienas čempioni Engures vidusskola izcīnīja 3. vietu. Lapmežciema pamatskolai neizbēgama 4.vieta, jo skolu šoreiz varēja pārstāvēt tikai viena no divām klasēm. Katrā disciplīna individuāli tika apbalvoti trīs labākie censoņi zēnu un meiteņu konkurencē.
 
Pēc apbalvošanas skolēni pieprasīja olimpietei Pastarei autogrāfus, lūdzot parakstīties uz medaļām. Agneses autogrāfa medību nolūkā netika žēlotas arī cepures, skolas somas un pat mobilais telefons, bērni lūdza autogrāfus arī uz ķermeņa.
 
Paldies sacensību organizatoriem, tiesnešiem un olimpiešiem, kuri ar savu klātieni acīmredzami iedvesmo mazos ķiparus. Īpašs paldies Modrim Liepiņam par atraktīvo sacensību vadīšanu. Esam lepni, ka savu valsti novadu varam celt kopā! 
 
Kristaps Zaļkalns
 

<< Atpakaļ