Engures novads

Kaspars Kambala: "Lapmežciemā laba atmosfēra!" (+foto)04-10-2014

Sestdiena, 4. oktobris Engures novada Lapmežciema iedzīvotājiem bija īpašs ne tikai ar Saeimas vēlēšanām, bet arī ar unikālu iespēju klātienē redzēt plejādi ar bijušajām Latvijas basketbola izlases zvaigznēm. Latvijas Basketbola līgas (LBL) spēlē "Jūrmala/Fēnikss" basketbolisti uzņēma "Barons/Kvartāls" komandu, kuras rindās spēlēja Gatis Jahovičs, Ernests Kalve, Kristaps Valters un, protams, Kaspars Kambala. Ar pēdējo no minētajiem piedāvājam nelielu pēcspēles ekspresinterviju.

Spēle izvērtās interesanta. Pārpildīto tribīņu priekšā, liekot sākuma sastāvā visas zvaigznes, "baroni" jau sākumā godam apliecināja favorītu statusu un izvirzījās vadībā ar 10:0. Pirmajās minūtēs "Jūrmalas/Fēnikss" puišiem bija milzīgas grūtības tikt līdz metienam... Taču līdz pirmo jūrmalnieku grozu puišiem rokas atraisījās un dažu minūšu laikā rezultāts uz tablo apgriezās ar kājām gaisā, jo mājinieki guva 13 punktu pēc kārtas - 13:10. Ejot pa gaisu arī Kambalas elkoņiem, sīvā cīņā ar katru minūti laukumā atmosfēra kļuva aizvien nokaitētāka, un sākās diskusijas starp spēlētājiem un tiesnešiem, kam nākamajās minūtēs sekoja vairākas tehniskās piezīmes arī nesportiskais sods baroniem. Trešajā trešdaļā Arņa Vecvagara vadītie "Jūrmalas/Fēnikss" puiši ar komandas spēku salauza titulēto baronu pretestību un iekrāja komfortablu 14 punktu pārsvaru. Mača pēdējā nogrieznī baroni nespēja rast argumentus jūrmalnieku saliedētajai komandas spēlei, un "Jūrmala/Fēnikss" svinēja pārsteidzošu uzvaru ar 87:65.
 
Kaspars Kambala, kurš savā pavasarī izdotajā autobiogrāfijā "..., āmen!" stāsta arī par Rideļu dzirnavām, kas atrodas Engures novadā un kā tās apsaimnieko Kambalu dzimta - patlaban viņa radinieks, novada domes deputāts Oskars Kambala, aizvadīja ne to veiksmīgāko spēli. Viņs guva 6 punktus, taču pameta laukumu priekšlaicīgi, jo sasniedza piecu personisko piezīmju normu. Pēc spēles Kaspars bija labā noskaņojumā un neatteica komentāru Engures Novada Ziņām.
 
Kaspar, tu esi spēlējis dažādās pasaules arēnās, taču Lapmežciema sporta centrā droši vien viesojies pirmoreiz?
- Kad man bija 13 gadi, es šeit biju ar Valteru basketbola skolu. Taču tagad šeit ir uzcelta jauna halle un tolaik tā izskatījās pavisam citādāk.
Kā tas bija šovakar spēlēt te pilnu tribīņu priekšā? 
- Bija laba atmosfēra! Es esmu pieradis spēlēt pilnu tribīņu priekšā. Man tas ir kā iet uz darbu. Bet forši, ka bija pilna zāle ar skatītājiem - tas ir patīkami.  
Kā esi apmierināts ar savu sniegumu - elkoņus pavicināji, punktus guvi...
- Mēs labi sākām spēli, bet pēc tam netikām galā ar viņu zonas aizsardzību un otrajā puslaikā kliboja metienu precizitāte. Es pats daudz nebiju laukumā un saņēmu muļķīgas piezīmes. Esmu ieskriešanās procesā, lai uzņemtu sportisko formu.
Kāds tev personīgais mērķis šosezon?
- Pagaidām mērķis ir atgūt sportisko formu un tad skatīsimies tālāk...
Vai "Barons/Kvartāls" komandā spēlēsi līdz sezonas beigām?
- Vēl nezinu.
 
LBL, 4. oktobris, Lapmežciems
Jūrmala/Fēnikss – Barons kvartāls 87:65 (17:12, 15:23, 30:13, 25:17)
Jūrmala: Jonāts 20 (10ab), Pinete 18 (3p 4/7), Laksa 14 (3p 2/2; 5ab, 6ip), Čoders 11, Mediss 6, Dilevka 5, Gromovs 5 (3ab), Jeromanovs 4 (6ab, 7rp), Mednis 2, Ausējs 1, Pāže 1, Feldmanis.
Barons: Valters 15 (2p 3/3, 3p 2/5, 1p 3/3; 4rp, 6ip), Bricis 14 (3p 0/7; 5ab, 3rp), Kalve 10 (3p 2/2), Mizis 7 (5ab), Kambala 6 (2p 3/5, 1p 0/1; 4ab, 5pp), Jahovičs 4 (5rp), Miezis 3, Zonne 3, Rozītis 3, Strazdiņš, Danis, Epners.
 
 
Kristaps Zaļkalns
Engures novada domes
sabiedrisko attiecību un jaunatnes lietu speciālists
 
 

<< Atpakaļ