Engures novads

LAPMEŽCIEMA REKONSTRUĒTO STADIONU ATKLĀS AR VIEGLATLĒTIKAS DIENU!08-05-2017

17. maijā plkst. 10.00 svinīgā ceremonijā ar Engures skolu savstarpējām bērnu vieglatlētikas sacensībām „Engures novada vieglatlētikas dienas ietvaros” atklās rekonstruēto Lapmežciema stadionu. Pasākumu ar klātbūtni sola pagodināt Latvijas Vieglatlētikas savienības prezidente Ineta Radēviča.

Pasākumu organizē triju olimpisko spēļu dalībnieks Smārdes pagasta iedzīvotājs Modris Liepiņš kopā ar biedrību „Engures sportam” un Latvijas Vieglatlētikas savienību (LVS), Latvijas Olimpiešu klubu un Engures novada Domi. Sacensībās startēs skolēni no visām četrām Engures novada vispārizglītojošajām skolām – Milzkalnes sākumskolas, Smārdes pamatskolas, Lapmežciema pamatskolas un Engures vidusskolas. Skolēni sportos divās kārtās piecās vieglatlētikas disciplīnās: 60 m sprintā, 660 m skrējienā, tāllēkšanā, bumbiņas mešanā un 300 m soļošanā. 1. kārtā spēkiem mērosies 1. – 8. klašu skolēni, sacenšoties skolās, bet 2. kārtā uzcītīgie 4. un 5. klašu censoņi „šķēpus krustos” Lapmežciema stadiona atklāšanas ceremonijā.
 
IKVIENAM SKOLĒNAM
Kā pastāstīja Engures novada Domes priekšsēdētājs Gundars Važa, ideja atklāt Lapmežciema stadionu ar vieglatlētikas dienu nāk no mūsu novadnieka,soļotāja Modra Liepiņa. "Viņš kā olimpietis redz, ka bērni skolā nodarbojas ar vieglatlētiku aizvien mazāk un bērnu fiziskais potenciāls paliek vājāks. Lai sāktu trenēties vieglatlētikā, sākotnēji ir nepieciešami mazāki ieguldījumi nekā daudzos citos sporta veidos," sacīja Važa. "Pašlaik esam uzsākuši novada Veselības projektu un projekta ietvaros novada stadionos notiks dažādas sportiskas aktivitātes, kurās varēs iesaistīties ikviens. Ja redzēsim, ka kāda no šīm aktivitātēm izrādīsies gana populāra un pieprasīta, tad skatīsimies, kā attiecīgajā sporta veidā piesaistīt speciālistus tālākām nodarbībām," piebilda Važa, komentējot iespējamus turpmākus vieglatlētikas treniņus Lapmežciema stadionā.
 
DOMĀJOT PAR KOPĪBAS IZJŪTU
Olimpietis Modris Liepiņš iededzies organizēt vieglatlētikas dienu, jo vēlas dot atpakaļ savai dzimtajai pusei – Engures novadam. „No šejienes es arī aizsoļoju pasaulē,” teic Liepiņš. Lielā ciema sportista vieglatlēta karjera sākās Apšuciema skolā. Pēc mācībām Murjāņos soļotājs skolojies Engures vidusskolā, kas Liepiņā veidojušas ciešas un patriotiskas saites ar tagadējo Engures novadu. „Gribētos, lai jaunieši vairāk kustas un lai tas notiek caur vieglatlētiku. Vieglatlētika tomēr ir pamatu pamats visiem sporta veidiem. Tāpat gribētos bērnos veidot novada kopības izjūtu: lai jaunā paaudze nevis tikai brauc sacensties uz Tukuma novadu, bet, lai arī mērojas spēkiem savā „kvartālā”. Šādas vieglatlētikas sacensības, kur vienkopus pulcējas visas četras Engures novada skolas, nav bijušas!” teic Liepiņš. Pieredzējušais soļotājs uzsver, ka sabiedrībā ir izveidojies maldīgs priekšstats, ka vieglatlētika ir grūts sporta veids: „Vieglatlētikā mēs mācāmies iet, mācāmies lēkt, mācāmies skriet,” piemetina Liepiņš.
 
PAVEICAM KOPĀ – VIEGLATLĒTIKAS SVĒTKU SAJŪTA
Latvijas Vieglatlētikas savienības prezidente Ineta Radēviča pauž gandarījumu par gaidāmo Engures novada vieglatlētikas dienu. „Cilvēkam nepieciešams izaicinājums jebkurā vecumā. Lai mēs justu, ka dzīvojam, mums ir kas ikdienā jāpārvar. Bērniem pirms starta vieglatlētikas sacensībās tas nozīmē redzēt citam cita gatavību, patīkamu uztraukumu un just gaisā adrenalīnu. Mani kā individuālā sporta pārstāvi vienmēr ir vilinājis izjust kopības izjūtu: ka panākumu tu neizcīni viens. Katrs pārvar sevi, bet paveic to kopā – tā ir vieglatlētikas svētku izjūta!” sacīja Radēviča.
 
ATKLĀSIM SKAISTI UN SILTI
Lapmežciema sporta nama vadītājs Normunds Velps pastāstīja, ka pirms sacensībām stadionā notiks tradicionālie sporta objektu atklāšanas rituāli. „Kopā ar Domes priekšsēdētāju, Latvijas Vieglatlētikas savienības prezidenti un mūsu novada olimpieti Lapmežciema stadionu atklāsim ar bērnu vieglatlētikas sacensībām, ienesot stadionā karogus un atskaņojot himnu,” komentēja Velps.  „Tā kā stadiona būvniecība noslēdzās pagājušā gada vēlā rudenī, kad ārā bija auksts un vēl nebija sadīdzis sporta laukuma zāliens, stadiona svinīgo atklāšanu nolēmām pārcelt uz pavasari,” paskaidroja Velps.
 
Aicinām iedzīvotājus – jo īpaši skolēnu vecākus – iesaistīties veiksmīgā pasākuma norisē un atbalstīt bērnus ceļā uz jauniem panākumiem!
 
Engures novada Domes
sabiedrisko attiecību un jaunatnes lietu speciālists
Kristaps Zaļkalns
 
Foto: Kristaps Zaļkalns
 
 

<< Atpakaļ