Engures novads

Lapmežciemniece Nora Ņukša jauno jātnieku konkurencē izcīna 1. vietu Latvijas ziemas čempionātā15-04-2015

Engures novada iedzīvotāja Nora Ņukša izcīnījusi 1. vietu iejādē jauno jātnieku konkurencē Latvijas ziemas čempionātā jāšanas sportā.

Vēsturiski zirgi tika izmantoti karā un lauku darbos, taču šobrīd populārs kļuvis jātnieku sports. Tas iedalās trīs disciplīnās – šķēršļu pārvarēšanā, iejādē un pajūgu braukšanā.
 
Iejāde ir graciozākais jāšanas sporta veids, kurā tiek izpildīti noteikti elementi, kuri tiek vērtēti ar atzīmi skalā no 0 līdz 10.
Iejādi savā ziņā pēc rezultātu vērtēšanas mērauklas var salīdzināt ar daiļslidošanu, jo arī iejādē sportisko pāri vērtē vairāk tiesneši pēc konkrēta elementu kopuma izpildes, gala iznākumā summējot iegūtos punktus un tos pārvēršot procentos.
 
Ņukša ar zirgu vārdā Lindu veiksmīgi startēja visos trīs ziemas čempionāta posmos.
 
Pirmajā posmā 14. martā Ņukšai šīs bija pirmās oficiālās sacensības mazās balvas programmā, kas pēc grūtības pakāpes sportistei bija jauns izaicinājums, un ar rezultātu 60,61% mūsu novadniecei izdevās iegūt 2.vietu. Otrajā posmā sportiste ieguva 60,92% augstu vērtējumu un izcīnīja 1.vietu. Čempionāta pēdējā trešajā posmā 11.aprīlī izvēles programmā, kurā sportists pats izvēlas trases shēmu un piemeklē tai atbilstošu mūziku, Ņukša ar rezultātu 63,75% izcīnīja vēl vienu 1. vietu.
 
Sezonas kopvērtējumā tiek vērtēti divi labākie rezultāti un čempionāta titulu var pretendēt tie sportisti, kuri ir pārvarējuši 60% barjeru. Ņukša triumfēja arī sezonas kopvērtējumā.
 
Apsveicam!
 
Maijā notiks vasaras čempionāts iejādē piecos posmos, kurā startēs arī Ņukša.
 
 

<< Atpakaļ