Engures novads

Latvijas IV olimpiāde 201618-01-2016

Latvijas IV Olimpiāde notiks 2016. gada 1., 2. un 3. jūlijā Valmierā, kuru organizē Latvijas Olimpiskā komiteja, Izglītības un zinātnes ministrija un Valmieras pilsētas pašvaldība.

Latvijas IV Olimpiāde ir valsts nozīmes uz Olimpiskajiem pamatprincipiem balstītas sporta sacensības. Olimpiādes mērķi ir radīt iespēju Latvijas iedzīvotājiem piedalīties kompleksās sporta sacensībās, noskaidrojot labākos sportistus dažādos vasaras sporta veidos. Turklāt atsevišķos sporta veidos Olimpiāde ir atlases posms XXXI Olimpiādes spēlēm Riodežaneiro 2016. gadā.
 
 
Latvijas IV Olimpiādes programmā ir iekļauti 26 Olimpiskie sporta veidi, no kuriem Valmierā notiks badmintons, basketbols, bokss, futbols, handbols, riteņbraukšana - šoseja, svarcelšana, vieglatlētika, volejbols, pludmales volejbols, airēšanas slaloms, triatlons un Olimpiādē iekļautais neolimpiskais sporta veids - orientēšanās. Valmierā norisināsies arī paraugdemonstrējumi šahā un Olimpiādes atklāšanas un noslēguma ceremonijas.
 
Atsevišķi sporta veidi norisināsies Olimpiādes rīkotājpilsētas Valmieras sadarbības pašvaldībās.
Cēsīs norisināsies cīņa, džudo, loka šaušana, paukošana, taekvondo, teniss, riteņbraukšana - MTB,un neolimpiskais sporta veids florbols. Galda tenisa sacensības notiks Alojā, savukārt Burtnieku novadā risināsies burāšanas, golfa, riteņbraukšanas - BMX un stenda šaušanas sacensības. Jūrmalas pašvaldība nodrošinās airēšanas sacensību norisi, bet Kocēnu novadā ikviens varēs vērot jātnieku sporta sacensības. Limbaži uzņems Olimpiādes dalībniekus, kuri sacentīsies gludūdens smaiļošanas un kanoe airēšanas disciplīnās. Rīgā Latvijas IV Olimpiādes ietvaros norisināsies burāšanas, peldēšanas un vingrošanas disciplīnas, bet Rūjienas novadā regbija sacensības un Valkas novadā ložu šaušanas sacensības.
 
Olimpiādes dalībnieki ir Latvijas Republikas pilsoņi un pastāvīgie iedzīvotāji, kuri pārstāv sava novada vai republikas pilsētu komandu.
 
Aicinām Engures novada sportiskos iedzīvotājus iepazīties ar Olimpiādes nolikumiem mājas lapā www.olimpiade.lv. Ja redzat sevi kā dalībnieku šajā sporta forumā – lūdzam sazināties ar mums – sandis.cilipans@enguresnovads.lv vai tālrunis 29496815 (Sandis Čilipāns).
 

<< Atpakaļ