Engures novads

Par lapmežciemnieces Noras Ņukšas 2015. gada sezonu jāšanas sportā21-01-2016

Piedāvājam atskatīties uz lapmežciemnieces sporta kluba GKSPORT pārstāves Noras Ņukšas aizvadīto 2015. gadu jāšanas sportā.

LJF KAUSA IZCĪŅAS 2.POSMS IEJĀDĒ
 
23.05.2015. norisinājās LJF kausa 2.posms, kurā startēja lapmežciemniece Nora Ņukša.Sarežģītākās shēmas norisinājās pēc brīvās izvēles programmas mūzikas pavadībā, taču zemākās pēc shēmām, kuras tiks iekļautas Baltijas iejādes līgas programmā.
 
Nora Ņukša ar Lindu startēja pēc mazās balvas brīvās izvēles programmas. Pāris ieguva 64.29% augstu vērtējumu un mazā apļa konkurencē starp pieaugušajiem izcīnot 3.vietu un jauno jātnieku konkurencē 2.vietu.
 
Tā kā šī bija tikai otrā brīvā izvēles programma, kura tika sagatavota šī gada sezonai, tad tāds rezultāts ir apsveicams, taču sezonas beigās ceru vismaz par 3% augstāku rezultātu.
 
BALTIJAS IEJĀDES LĪGA 1.POSMS – LATVIJA
 
Baltic dressage league jau kļuvis par sacensību kalendāra neatņemamu sastāvdaļu. Baltijas līga norisinās trīs posmos, katrs no tiem tiek aizvadīts citā valstī, ļaujot sportiskajiem pāriem izbraukt ārpus Latvijas. Pirmais posms tika aizvadīts Latvijā, sporta centrā "Kleisti". GKSPORT sportiste Nora Ņukša ar Lindu startēja pēc 3. shēmas programmas jauno jātnieku konkurencē, kas ir zemāka shēma, ko sportiste startē Latvijas mēroga sacensībās. Pirmajā dienā ar rezultātu 64, 38% pāris ierindojās 8.vietā, otrajā dienā ar rezultātu 63.80% ierindojās 10.vietā, taču kopvērtējumā ar 128.18% ieguva 7.vietu. Konkurence bija spēcīga un tiesneši bija stingri, taču rezultāts nav peļams, lai gan tieši šīs grupas shēmu iepriekšējā sezonā pabeidzu ar 66.78%
 
 
LJF KAUSA IZCĪŅAS 4.POSMS
 
LJF Kauss 4.posms - arī šīs sacensības nebija izņēmums, uz kurām devās GKSPORT sportiste Nora Ņukša ar Lindu.Nora ar Lindu startēja pēc mazās balvas programmmas jauno jātnieku konkurencē. Pārim izdevās sasniegt tikai 60.13% augstu rezultātu, taču sportistes ieguva 2.vietu jauno jātnieku konkurencē un 2.vietu mazā apļa pieaugušo konkurencē.
Šajās sacensībās pārim neizdevās tik labi kā cerēts, jo visa iepriekšējā nedēļa bija smagu treniņu pildīta, iespējams, ka minimāla pārslodze traucēja pārim tikt līdz uzvarai.
 
LATVIJAS REPUBLIKAS NACIONĀLAIS ČEMPIONĀTS
 
25.07.-26.07. norisinājās Latvijas Republikas čempionāts, kurā piedalījās Nora Ņukša Pirmajā dienā uz sporta centru "Kleisti" Nora Ņukša ar Lindu startēja pēc Mazās balvas programmas jauno jātnieku konkurencē, kurā uzrādīja 64.61% augstu vērtējumu, ar kuru ierindojās 1.vietā, pēc 4.posma šis bija milzīgs procentuālais lēciens un pārliecinoša uzvara. Otrajā dienā - 26.07 Nora Ņukša ar Lindu startēja pēc mazās balvas brīvās izvēles programmas, kurā sasniedza 64.42% augstu vērtējumu un ieguva 1.vietu. Kopvērtējumā Jauno jātnieku konkurencē Nora ar Lindu ieguva 129.03% augstu procentuālo rezultātu, ar kuru triumfēja mazajā balvā, un izcīnīja 1.vietu un Jauno jātnieku čempiona titulu. Engures iedzīvotāja Nora Ņukša šobrīd arī saglabā pārliecinošu 1.vietu starp Latvijas labākajiem jaunajiem jātniekiem, lai gan priekšā vēl ir gaidāmas vismaz 4 sacensības, viss var mainīties.
 
CDN JONIŠKIS 2015 - DRESSAGE CUP OF THE BALTIC HANOVERIAN BREEDER’S ASSOCIATION
 
14.08.2015. Nora Ņukša ar ķēvi startētu Nacionāla līmeņa starptautiskajās sacensībās Lietuvā, sporta kompleksā „Audruvis”. Pirmajā dienā startēja pēc mazās balvas programmas, kurā iedevās iegūt 58.333% augstu vērtējumu un 6.vietu, taču otrajā dienā pāris veica jaunu izaicinājumu, pirmo reizi spēkus izmēģinot vidējā I programmā, kura ir shēma ar lielāku grūtības pakāpi nekā mazajā balvā, tajā iegūstot 55. 708% un 6.vietu. Kopvērtējumā pa abām dienām Norai ar Lindu izdevās iegūt 6.vietu starp spēcīgākajiem Lietuvas jātniekiem,ar 114.041%
 
FEI WORLD DRESSAGE CHALLENGE 2015
 
Katru gadu Septembrī tiek aizvadītas starptautiskās neklātienes sacensības. Sacensībās iejādē norisinājās sporta centrā "Kleisti" no 11. līdz 13. septembrim. Sacensības šogad tiesāja tiesnese no Meksikas - Maria de las Mercedes Campdera Alatorre, kura ir 3* zvaigžņu tiesnese gan paraolimpiskajā iejādē, gan trīscīņā, gan iejādē. Otra tiesnese bija ieradusies no Brazīlijas - Claudia Moreira DE Mesquita , kura ir 4* tiesnese iejādē. Tiesneses 5. zonas dažas valstis apmeklēja pirmo reizi, piemēram Latviju un Lietuvu. FWDC smagākajā shēmā piedalījās Nora Ņuksa ar Lindu, mazajā balvā pāris ieguva 1.vietu un 60.20% augstu vērtējumu. Diemžēl 13. Septembrī Nora netika uz semināru pie vienas no tiesnesēm, jo Starptautisko noteikumu grozījums paredz, ka uz semināru tiek 10. Labākie rezultāti visās shēmās. Taču sportiste devās klausīties abu tiesnešu vadītos seminārus, tādējādi iegūstot lielāk teorētisko pieredzi. Pēdējie rezultāti pēc FEI WORLD DRESSAGE CHALLENGE apkopošanas, Zonā Nr.5, kurā ietilpst Latvija, Lietuva, Moldāvija, Rumānija un Slovākija Nora Ņukša ar Lindu mazajā balvā, finālā iegūst 4.vietu.
 
LJF KAUSA IZCĪŅAS SACENSĪBAS IEJĀDĒ 2015.G. – 5.POSMS
 
29.08.2015. norisinājās sezonas pirmspēdējās sacensības, kuras norisinājās sporta centrā „Kleisti”, kura atrodas Rīgā. Nora Ņukša ar Lindu startēja shēmā pēc Mazās balvas, mazā apļa konkurencē. Sportistes rezultātā ieguva 3.vietu jauno jātnieku konkurencē un 3.vietu mazā apļa pieaugušo konkurencē, ar rezultātu 63.83%
 
RĪGAS ATKLĀTĀ ČEMPIONĀTA UN JAUNATNES MEISTARSACĪKSTES JĀTNIEKU SPORTĀ – IEJĀDĒ
 
26.09.2015. Sacensību ietvaros norisinājās sezonas noslēguma sacensības.
Nora Ņukša ar Lindu startēja Mazo balvu, kurā ieguva 61.89% augstu vērtējumu, Nora ierindojās 3.vietā starp pieaugušajiem un 2.vietā starp Jaunajiem jātniekiem. Sezonai beidzoties, tiesnešu vērtējums paliek mazāks, kas skaidrojams gan ar saspringto sezonu zirgiem, gan nogurumu, kā arī pastipriātas uzmanības pievēršanu sacensību sezonas beigās pie elementu kvalitātes.
Janvāra pirmajā nedēļā tika apkopoti visas 2015. Gada sacensību sezonas rezultāti. Latvijas Republikas labākais jātnieks -2015 iejādē pēc mazās balvas shēmas jauno jātnieku konkurencē pirmo godalgoto vietu iegūst Nora Ņukša. Ar 480 savāktajiem punktiem visas sezonas laikā, Nora iegūst uz pusi vairāk punktu nekā citas sportistes izcīnot godalgu.
 
 
 

<< Atpakaļ