Piesakies lāpu stafetei „Apkārt Latvijai”!01-07-2013

No šā gada 15. līdz 21.augustam, godinot Nacionālo bruņoto spēku (NBS) 1993.gadā organizētās lāpu stafetes 20.gadadienu, notiks biedrības „Latvijas ģenerāļu klubs” organizēts skrējiens „Apkārt Latvijai” gar Latvijas robežu.

„Skrējiens būs veltīts Latvijas valsts proklamēšanas 95.gadadienai un valstiskās neatkarības atjaunošanas 22.gadadienai. Pirms 20 gadiem skrējiena mērķis bija apliecināt Latvijas neatkarības atgūšanu un mūsu valsts robežu nostiprināšanu. Šobrīd svarīgi ir stiprināt mūsu valsts iedzīvotāju drošības sajūtu. Tāpēc skrējienā aicinām piedalīties ikvienu, kurš vēlas skriet par Latviju,” stāsta biedrības valdes priekšsēdētājs, atvaļināts viceadmirālis Gaidis Andrejs Zeibots.

Skrējiena svinīgā atklāšana notiks 15.augustā Brāļu kapos, kad pēc lāpu svinīgās iedegšanas, skrējējiena dalībnieki divās grupās uzsāks skrējienu no Rīgas uz Salacgrīvu un no Rīgas uz Mērsragu.

Stafetes  noslēdzošais posms plānots Subatē, Daugavpils novadā. Skrējiens norisināsies septiņas dienas, 14 posmos:
·        1.diena:
·        7.diena
Daugavpils-Subate
Nereta-Subate

Ikvienā no posmiem kopīgā skrējienā vienosies NBS garnizonu karavīri un zemessargi, kā arī vietējo pašvaldību pārstāvji un citi interesenti. Skrējiena noslēgumā plānota svinīga ceremonija pie Brīvības pieminekļa.

Skrējiens tiek organizēts ar Latvijas Pašvaldību savienības atbalstu, sadarbojoties Aizsardzības un Iekšlietu ministrijas struktūrām – NBS, Valsts un Pašvaldības policijai, Valsts robežsardzei, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam.

Dalībniekiem no Engures novada pieteikties pie Kristaps Zaļkalna, sūtot pieteikumu uz e-pastu kristaps.zalkans@enguresnovads.lv ar norādi „Apkārt Latvijai!”