Engures novads

Sapnis par Atlantiju / Baltijas Jūraszīmes24-04-2018

Informatīvs vakars Engurē – Saietu Namā 26. aprīlī, sākums 18:00. Interesanti būs ne tikai jauniešiem, bet arī visiem citiem interesentiem, kam patīk ūdens, jūra, okeāns, burāšana un piedzīvojumi.

Šeit stāsts būs par latviešiem sapņotājiem, darītājiem un vispār, burātājiem. Par to, kā burātāji kā daļa no jocīga formāta ģimenes – burāšanas mācību jahtas SPANIEL komandas – aizvadītajā gadā realizēja Latvijas Burāšanas Mācību Asociācijas vērienīgo sapni par Atlantijas okeāna pārburāšanu, piedaloties regatē Rendez-Vous 2017 Tall Ships Regatta.
 
Maršrutā Sineša (Portugāle) -> Bermuda -> Bostona -> Kvebeka (Kanāda)-> Havra (Francija), un pēc tam mājup līdz Rīgai, burāšanas mācību jahta divas reizes šķērsoja Atlantijas okeānu, “nogāja” 10 500 jūras jūdzes, uz klāja dažādos burāšanas posmos uzņemot kopumā 55 burātājus.
 
Pateicoties Kūltūrkapitāla fonda sniegtajam atbalstam un piedzīvojuma patroneses Latvijas eksprezidentes Vairas Vīķes-Freibergas laba vēlējumiem, jahta un tās komanda pieturas punktos 6 valstīs un divos kontinentos vēstīja pasaulei par Latvijas simtgades tuvošanos ar krāšņiem komandas tērpiem un jahtas SPANIEL vizuālo tēlu, kā arī uz kopīgām svinībām aicinot aiz trejdeviņiem kalniem jeb otrā okeāna krastā dzīvojošos latviešus.
 
Stāstā dalīsies Laura un Jelizaveta – meitenes, kuras vieno kopīga aizraušanās – vēja ķeršana, citādi saukta par burāšanu – un neaizmirstams piedzīvojums uz „lielākā suņa pasaulē” – 17m garās jahtas „Spaniel” ceļā pāri Atlantijas okeānam.
 
Stāsts būs gan par saulainajiem, gan par vētras mirkļiem visās nozīmēs. Par gatavošanos, par piedzīvoto un par gūtajām atziņām. Par sapni, kas pateicoties lielai aizrautībai, lielam darbam, un “lieliem” cilvēkiem tapa par realitāti. Un kā tad bez aicinājuma un iespējām doties piedzīvojumos arī Tev! Atnāc! Būs forši!
 

<< Atpakaļ