Engures novads

Smārdes jaunieši triumfē Pūres sporta spēlēs!23-07-2015

Sestdien, 18. jūlijā, Pūres pagasta atklātajās sporta spēlēs Smārdes jauniešu komanda #CentrālĀzija 17 komandu konkurencē izcīnīja 1.vietu, kļūstot par Pūres pagasta sporta spēļu čempioniem! Jāpiezīmē, zelts Smārdes jauniešiem nāca pēc 14 stundas ilgas cīņas… Apsveicam!

Uz Pūri smārdenieki devās septiņu cilvēku sastāvā (nolikums atļāva pieteikt 12 cilvēkus), komandā bija viens „leģionārs” no Kandavas. #CentrālĀzijas komandā spēlēja (attēlā):  Pēteris Nalivaiko, Miķelis Reinfelds, Dāvis Krūmiņš, Mārtiņš Učelnieks, Anna Krūmiņa, Edgars Stūris (visi Smārde) un Matīss Andersons (Kandava).
 
Sacensību programma paredzēja piedalīties 7 disciplīnās - futbols, basketbols, florbols, volejbols, lodes grūšana, transporta vilkšana un jautrā stafete. 17 komandas tika salozētas 4 apakšgrupās un tikai 1. vieta grupā garantēja iespēju cīnīties nākamajā kārtā - finālistu grupā. Negaidīti lielais komandu skaits pārsteidza ne tikai pasākuma dalībniekus, bet arī sacencību organizatorus, tāpēc dienas pirmā puse #CentrālĀzijas puišiem pagāja mēreni - nesteidzoties un lēnām "ieskrienoties".
 
Sacensības tika sāktas ar florbolu (komandā 3 cilvēki).  Visās trīs apakšgrupu spēlēs tika svinētas pārliecinošas uzvaras, kas deva 1.vietu apakšgrupā un dalību finālgrupas kārtā.
 
Sacensību turpinājumā pamīšus tika izpēlētas futbola, volejbola un strītbola apakšgrupu spēles. Arī šeit visās disciplīnās smārdeniekiem izdevās izkļūt no apakšgrupas.  #CentrālĀzija bija vienīgā komanda, kuras sastāvā futbolā laukumā devās meitene – Latvijas sieviešu futbola izlases kandidāte Anna Krūmiņa.
 
Tālākā sacensību kārtība noeica, ka 4 komandas, kuras izkļuva no apakšgrupas veido fināla grupu, un, lai noskaidrotu uzvarētāju izspēlē katra ar katru attiecīgo disciplīnu.
 
Finālu izspēli #CentrālĀzijas puiši sāka ar futbolu, kurā uzvaras un divu neizšķirtu rezultātā tika izcīnīta 2. vieta. Futbola disciplīnā zelta medaļas izcīnīja mūsu novadnieki no Engures, bet bronza tika komandai no Tukuma. Jāatzīmē, ka mūsu komanda futbola turnīrā nepiedzīvoja nevienu zaudējumu un neielaida vārtus.
Arī volejbolā tika atzīts vienīgi engurnieku pārākums, kas deva 2.vietu.
 
Lai gan visas trīs florbola finālspēles tika aizvadītas lietus laikā, tas netraucēja puišiem aizvadīt trīs pārliecinošas spēles un izcīnīt zelta medaļas.
Lietus dēļ arī strītbola spēles tika aizvadītas uz mitra seguma, kas ļoti palielināja iespējas sportistiem traumēties, taču prātīgi un bez lieliem incidentiem sekmīgi spēlējot Smārdes puiši izcīnīja bronzas medaļas.
 
Dienai satumstot (!) tika noskaidrotas spēcīgākās komandas traktora vilkšanas disciplīnā un veiklākās komandas stafetē. Traktora vilkšanā #CentrālĀzijas komanda ieguva 6.vietu, bet stafetē 7.vietu. Kopvērtējumā tika vērtēti arī lodes grūšanas rezultāti, kuros smārdenieki ieguva 6. vietu.
 
Pēc 14 smagām un darbīgām stundām sestdienas pusnaktī  #CentrālĀzijas komanda tika kronēta par 2015. gada Pūres atklāto sporta spēļu čempioniem.
 
Liels paldies komandas dalībniekiem par izturību, kā arī sacensību organizatoriem par lieliski noorganizētām svētkiem. Papildus informācija www.skpure.lv
 
***
 
Atgādinām, 1. augustā, risināsies Smārdes sporta spēles.Sk. informāciju šeit:
http://www.enguresnovads.lv/sports/smardes-sporta-svetku-2015-nolikums 
 
Kristaps Zaļkalns

<< Atpakaļ