Sniega diena arī Engures novadā!11-01-2016

Šī gada laika apstākļi beidzot ļauj izbaudīt kārtīgus ziemas priekus arī piejūrā dzīvojošajiem, tālab jau 16.janvārī aicinam gan lielus, gan mazus uz Engures stadionu, lai iepazītos un izmēģinātu visdažādākās aktivitātes uz sniega!

Jau no pulksten 11:00 pēc oficiālas sezonas atklāšanas Engures hokeja laukumā norisināsies stafetes bērniem ar ātrslidošanas un hokeja elementu izpildīšanu, bet 12:30 sāksies zibensturnīrs hokejā. Pasākuma virsvadītājs Normunds Šērs jau ierasti sola arī pa kādam prominentam pasākuma viesim! Vai Tu jau nokomplektēji savu komandu?

Ja ar hokeju engurnieki slimo jau izsenis, tad ar distanču slēpošanu nodarbojas vien retais. Arī sacensības distanču slēpošana Engurē, šķiet, nav notikušas kopš padomju gadiem! Šo sestdien situāciju gan mainīsim, jo Engures stadionā notiks sacensības distanču slēpošanas sprintā.

Sacensību pirmā kārta:: katrs dalībnieks izlozes kārtībā ar 30 sekunžu intervālu neatkarīgi no vecuma grupas veiks 1 apļa (400m) slēpojumu brīvajā stilā. Sacensību pusfinālos un finālos:: bērni, jaunieši un seniori veiks 1 apļa (400m) distanci, juniori un pieaugušie veiks 2 apļu (800m) distanci.

Nav sava slēpošanas inventāra – nesatraucies! Engures pagasta pašpārvalde sadarbībā ar atpūtas kompleksu „Milzkalns” visiem interesentiem nodrošinās bezmaksas slēpošanas inventāra nomu, arī dalība sacensībās – bez maksas. Sacensības pieskatīs un noderīgu padomu neatteiks mūsu Novada titulētākā distanču slēpošanas Vecmeistare Dzidra Lūse.

Izmanto iespēju! Dalībnieku ierašanās, reģistrācija, distances apskate, iesildīšanās un starta vietas izloze no plkst. 11:00 – 12:00. Sacensību sākums plkst.12:00.
Par jauku noskaņojumu un mūziku rūpēsies DJ Čalma, visas dienas garumā būs iespējams baudīt tēju, cepumus, siltu zupu.
Pasākumu „Sniega diena Engurē” organizē Engures pagasta pašpārvalde sadarbībā ar sporta klubu „Engure”, biedrību „Engures sportam” un Latvijas slēpošanas savienību.

Šā gada 17.janvārī gan visā pasaulē, gan arī vairākās vietās Latvijā ar daudz un dažādiem pasākumiem tiks svinēta “Pasaules Sniega diena 2016”, dodot bērniem iespēju iepazīt un arī izmēģināt visdažādākās aktivitātes uz sniega.

Pasaules Sniega diena ir Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) ikgadējs sniega festivāls, kas dod bērniem un viņu vecākiem iespēju iepazīt un arī izmēģināt visdažādākās aktivitātes uz sniega, radīt patīkamas atmiņas, kā arī iedvesmu turpināt nodarboties ar ziemas aktivitātēm arī nākotnē. Pasaules sniega diena ir kļuvusi jau par tradīciju, un tā norit daudzās vietās Latvijā janvāra trešajā svētdienā. Taču 17.janvāri nebūs vienīgā diena, jo vairākās vietās Latvijā Sniega dienas pasākumi norisināsies arī piektdien un sestdien, tātad trīs dienu garumā. Pasaules sniega diena kļūst par iecienītu pasākumu, un šogad tā svinēs pusapaļo jubileju, jo tiks organizēta piekto reizi.

SACENSĪBU PROGRAMMA:

Hokeja laukumā

1100  - Hokeja laukuma atklāšana.
1110  - Sniega bērni, stafetes bērniem, ātrslidošana, hokeja elementi izpildīšana utml..
1230 – Zibensturnīrs hokejā.

Stadionā

1130 – 1400  - slēpošanas sacensības
Izklaide bērniem ar vecākiem

Par jauku noskaņojumu un mūziku rūpēsies DJ Čalma.
Visas dienas garumā būs iespējams baudīt tēju, cepumus, siltu zupu.