Engures novads

Taku skrējienu seriāls "Stirnu buks`2015" aicina ieskriet mežā!02-02-2015

Ar taku skrējienu “Garkalnes mežu Stirnu buks’2015″ 12.aprīlī aizsāksies 5 taku skrējienu seriāls “Stirnu buks’2015″, kas 22. augustā noslēgsies ar pēdējo posmu Milzkalnes pusē! Lai arī katrs no skrējieniem būs atsevišķas sacensības, iespaidīgos Mamma Daba Tērvetes koktēlnieku darinātos kausus saņems seriāla kopvērtējuma uzvarētāji!

 Kas ir taku skrējiens?
Taku skrējieni ir skrējieni, kas notiek pa dažāda seguma ceļiem un takām (asfalts – ne vairāk, kā 5-10% no distances kopējā garuma, lauku ceļi ar grants segumu, aizauguši meža ceļi, reiz bijušas takas un bezceļi, meža ceļi, stigas un takas).
Kas ir taku skrējienu seriāls "Stirnu buks’2015"?
Taku skrējiena seriāla "Stirnu buks’2015" skrējieni notiks izcili ainaviskās vietās – Garkalnes mežu, Abavas senlejas, Pokaiņu meža un Zebrus ezera apkārtnes, Talsu pauguraines un Pietukuma mežu mistēriju pilnie un ainaviski bagātie meža ceļi un taciņas, garāmskrienot ļaus izbaudīt arī pa kādam kultūrvēsturiskam objektam, neskaitāmiem pauguriem, pilskalniem, senču senajām dabas svētvietām, pamestām slēpošanas trasēm, mežacūku vannām un citiem MammasDabas izaicinājumiem!
Katrs no 5 taku skrējienu seriālā ietilpstošajiem taku skrējieniem ir atsevišķas sacensības, tomēr dalībniekiem ir iespēja arī savstarpēji sacensties skrējienu seriāla kopvērtējumā.
Taku skrējieni notiks:
·         12. aprīlī, "Garkalnes mežu Stirnu buks", starts un finišs – Garkalnes bļodā;
·         30. maijā, "Abavas senlejas Stirnu buks", starts un finišs – atpūtas kompleksā "Zviedru cepure";
·         28. jūnijā, "Zebrus ezera un Pokaiņu meža Stirnu buks", starts un finišs – Zebrus ezera stāvkrasts;
·         25. jūlijā, "Talsu pauguraines Stirnu buks", starts un finišs – Talsi;
·         22. augustā, "Āžu kalna Stirnu buks", starts un finišs – Šlokenbekas muižā, Milzkalnē.
 
Cik garas distances būs jāskrien?
Katrā no seriāla sacensībām dalībniekiem tiks piedāvātas 4 dažādas distances visiem meistarības līmeņiem un izturības sliekšņiem.
Susurs”
Zaķis”
Stirnu buks”
Lūsis”
0,6 – 1,0 km
Bērniem līdz 9 g.v.
6-9 km
Skrējējiem-iesācējiem un MammaDaba Komandu skrējējiem
17-22 km
Pieredzējušākiem skrējējiem
27-35 km
Pašiem spēcīgākajiem
Kas ir sprinta etaps "Stirnu buka Kalnu karalis"?
Katrā trasē tiks noskaidroti ātrākie sprinta distances "Stirnu buka Kalnu karalis un Karaliene" veicēji - titulu iegūs tas, kurš nevis pirmais kalnā uzskries, bet konkrēto etapu (400-1000m) veiks visātrāk! "Stirnu buka Kalnu karalis un Karaliene" titulu izcīna starp distanču "Stirnu buks" un "Lūsis" dalībniekiem.
 
Kā tiek noteikti uzvarētāji taku skrējienu seriāla "Stirnu buks’2015" kopvērtējumā?
Dalībniekiem ir iespēja cīnīties par uzvaru sacensību seriāla kovērtējumā, piedaloties vismaz trīs seriāla skrējienos – distancēs "Stirnu buks" un/vai "Lūsis".
Distances "Lūsis" uzvarētājs izcīna 1000 punktus, katra nākamā dalībnieka rezultātu aprēķina pēc sekojošas formulas - uzvarētāja laiks tiek dalīts ar katra dalībnieka uzrādīto laiku un pareizināts ar 1000.
Distances "Stirnu buks" uzvarētājs izcīna 750 punktus, katra nākamā dalībnieka rezultātu aprēķina pēc sekojošas formulas - uzvarētāja laiks tiek dalīts ar katra dalībnieka uzrādīto laiku un pareizināts ar 750.
Sprinta etapa "Stirnu buka Kalnu karalis un Karaliene" (piedalās visi distanču "Lūsis" un "Stirnu buks" dalībnieki) uzvarētājs izcīna 300 punktus, katra nākamā dalībnieka rezultātu aprēķina pēc sekojošas formulas - uzvarētāja laiks tiek dalīts ar katra dalībnieka uzrādīto laiku un pareizināts ar 300.
Kopvērtējuma aprēķinā tiek ieskaitīti gan distancē, gan sprinta etapā izcīnīto punktu summa.
Katrā posmā maksimāli iespējamais iegūstamo punktu skaits ir 1300, ja distances "Lūsis" uzvarētājs ir ātrākais arī Sprinta etapā "Stirnu buka Kalnu karalis un Karaliene". Distancē "Stirnu buks" maksimāli iespējamais iegūstamo punktu skaits ir 1050.
Kopvērtējuma ieskaiti veido augstāko punktu summa no trīs sacensībām. Vienāda rezultāta gadījumā augstāku vietu ieņem dalībnieks, kurš vairāk punktus nopelnījis seriālā pēdējā posmā.
 
Sacensību formāts?
Sacensību formāts – patīkama izklaide dienas garumā visai ģimenei! Mākslas un dabas izziņas meistardarbnīcas un rotaļas mazākajiem dienas pirmajā pusē, muzikāls priekšnesums un loterija pirms apbalvošanas pieaugušajiem, sacensību pilsētiņa starta/finiša zonā!
 
Kas ir "MammaDaba Komandu skrējiens"?
Tos, kuriem nepatīk skriet vienatnē un kuri vēlas skriet kopā ar ģimeni, draugiem vai sava kolektīva biedriem un kuri vēlas pacīnīties par īpašo komandu balvu, aicinam pieteikties “MammaDaba komandu skrējienam” – kopā jautrāk! Komandai vienkopus - distances laikā komandas dalībniekiem jāatrodas ne vairāk, kā 50 metru attālumā  vienam no otra - jānoskrien un reizē jāfinišē distancē “Zaķis”! Rezultātu skaita pēc pēdējā finišējušā komandas dalībnieka. Komandai jābūt 3 cilvēku sastāvā, kur vismaz viens no dalībniekiem ir a) sieviete, b) jaunietis līdz 14 g.v. Komandas dalībnieki skrējiena dalībnieku tradicionālo numuru vietā saņems personalizētus komandu nosaukumus.
 
Kā tas izskatījās pērn?
Noskaties YouTube:: šeit!

<< Atpakaļ