Tiks izcīnīts „Āžu kalna karalis’2014” tituls (+INFOGRAFIKA)18-08-2014

Tikai aptuveni 250m gara distance būs nepieciešama, lai noskaidrotu, kurš taku skrējējs izcīnīs šī gada „Āžu kalna karaļa un karalienes” titulu, tiesa – distance vedīs kalnup, toties ikkatrs, kurš to pieveiks, varēs ar lepnumu teikt – esmu pieveicis Āzīti un pār plecu atskatīties uz tālumā redzamo Durbes pili!

„Āžu kalna karaļa” titula ieguvēji tiks noskaidroti Taku skrējiena „Āžu kalna stirnu buks’2014” ietvaros. Āžu kalna sprinta posms būs veicams tad, kad Taku skrējiena divu garāko distanču dalībnieki būs pieveikuši nepilnus 10km savas distances un titulu iegūs tas, kurš nevis pirmais kalnā uzskries, bet konkrēto etapu veiks visātrāk. Laika mērīšanas sistēmas nodrošinās SportLat Latvija komanda, savukārt Āžu kalnu karaļa cienīgas balvas taps pie Tērvetes koktēlniekiem MammaDaba darbnīcā!

Sacensības „Āžu kalna stirnu buks” notiks š.g. 23.augustā, ar sacensību centru Šlokenbekas muižā. 4 dažādas distances pielāgotas dažādiem meistarības līmeņiem un izturības sliekšņiem:

1) 600m aplis „Šlokenbekas susurs” ap Šlokenbekas muižas ansambli pašiem mazākajiem,
2) 6,3km distances „Milzkalnes zaķis” skrējējiem-iesācējiem,
3) 17,3km distances „Āžu kalna stirnu buks” pieredzējušākiem skrējējiem,
4) 25km izturības skrējiens „Lūsis” pašiem spēcīgākajiem.

Sacensību organizatori aicina ne tikai ieskriet mežā, bet izbaudīt daudzos Pietukuma un Engures novada paugurus, Engures meža iecirkņa ainaviski bagātos meža ceļus un taciņas, garāmskrienot ļaujot „uzmest aci” arī pa kādam kultūrvēsturiskam objektam un pamestām slēpošanas trasēm.

Visām distancēm starts/finišs – Šlokenbekas muižas ansamblī, visi pieaugušie garāmskries Šlokenbekas dzirnavām un dīķim, izbaudīs Milzkalnes meža ceļus, kamēr abu garāko distanču dalībniekiem tiks piedāvāts īsts skrējēju „saldais ēdiens” – trase apmetīs loku līdz Melnezeram un Melnezera avotiņiem, tālāk vedot augšup-lejup Downhill trasē, Āžu kalnā, Poļu kalnā un Šnīderu kalnā. Un tikai skrējiena „Lūsis” dalībnieki pieveiks Jēkaba gravas slēpošanas trases papildu cilpiņu!
Medaļa, putra un ugunsdzēsēju auto duša katram finišējušajam!

Taku skrējienu „Āžu kalna stirnu buks” organizē biedrība “Engures sportam”, sadarbībā ar PSIA “Šlokenbekas muiža”, Engures novada domi un VAS “Latvijas valsts meži”. Jāatzīmē, ka skrējiens būs daļa no Baltijas ceļa 25.gadadienas godināšanas pasākuma “Sirdspuksti Šlokenbekai”, kas šai pat dienā notiks Šlokenbekas muižā, kur visas dienas garumā notiks dažādas sportiskas un atraktīvas izdarības bērniem, meistardarbnīcas, rotaļas, muižas dārgumu meklēšana, Cūkmena izdarības, bērnu dziesmu un deju koncerts. Būs iespēja iepazīties ar zemessargu ieroču klāstu. Dienas vidū viesus priecēs populārā latviešu rokgrupa „Dzelzs vilks”. Bet dienas otrajā pusē tiks iedegts piemiņas ugunskurs, kur dalīsimies atmiņu stāstos par Baltijas ceļa pirmsākumiem, dziedāsim kopā ar folkloras un ziņģu kopu „Avots”, klausīsimies Jelgavas zemessargu ansambli. Muižas zālē dokumentālais kino. Pasākuma noslēgumā Igo koncerts. Pasākumu vadīs Valters Frīdenbergs.
Taku skrējējiena dalībniekiem un viņu pavadoņiem ieeja šai pasākumā būs bez maksas!

Reģistrējies skrējienam: www.stirnubuks.lv

Kā nokļūt Šlonebekas muižā un ko vēl pa ceļam apskatīt, lasi: www.stirnubuks.lv/noderigi/
Par pasākumu “Sirdspuksti Šlokenbekai” vairāk uzzini: www.slokenbeka.lv
16.07.2014. Informāciju sagatavoja Rimants Liepiņš, mob.t. 29558557, Rimants@platforma.lv